Dziś wieczorem pierwszy wieczór z 64. Festiwalem Sanremo 2014! Zapraszamy do śledzenia festiwalowych wydarzeń razem z nami.

Chociaż do Kopenhagi jedzie Emma i ogłoszono to nadzwyczaj jak na Włochów wcześnie, zachęcamy wszystkich czytelników do śledzenia kolejnej już edycji maratonu włoskiej piosenki prosto z San Remo. Zwłaszcza, że nie braknie na nim gwiazd związanych z Eurowizją oraz dobrej muzyki. Niewykluczone również, że ktoś z tegorocznych uczestników pokusi się o reprezentowanie Włoch w przyszłości (Przypomnijmy, że Emma, zwyciężczyni Sanremo 2011 odmówiła wtedy wyjazdu na Eurowizję).

Dzisiejszego wieczora (pierwszego z pięciu) zobaczymy siódemkę artystów głównego konkursu (Campioni), którzy zaprezentują po dwa utwory, z których jury i telewidzowie wybiorą jeden konkursowy. Już za kilka godzin po raz pierwszy wybrzmią piosenki Arisy, Frankie hi-nrg mc, Antonelli Ruggiero, Raphaela Gualazziego & The Bloody Beetroots, Cristiano De Andrè, grupy Perturbazione oraz Giusy Ferreri.

Czego jeszcze możemy spodziewać się po tegorocznym festiwalu? Okropnej zdaniem wielu scenografii (czyżby recykling sceny eurowizyjnej 91?), wielu przegadanych godzin oraz odniesień politycznych. Nie zabraknie także wyśmienitych gości,  dzisiaj będą to m.in. Raffaella Carra oraz Laetitia Casta.

Serwis eurowizja.org na bieżąco będzie śledził festiwalowe zmagania. Start transmisji dzisiaj około godziny 20:45 na kanale Rai1.