Dziś wieczorem rozpoczyna się dwudniowy finał selekcji serbskich do Eurowizji 2015. Zanim poznamy konkursowe utwory, dowiemy się, jakie warunki głosowe mają kandydaci do Wiednia.

Wieczorem telewizja serbska pokaże pierwszą część widowiska muzycznego „Odbrojavanje za Bec – Odliczanie do Wiednia”. Nie usłyszymy jeszcze konkursowych utworów przygotowanych przez Vladimira Graicia i Leontinę, ale zapoznamy się lepiej z kandydatami. Przypomnijmy, że tylko trzech uczestników walczyć będzie o wyjazd do Wiednia. Są to:

  • Aleksa Jelić
  • Danica Krstić
  • Bojana Stamenov

W sobotę wokaliści wystąpią na scenie, prezentując różne utwory, własne lub covery lokalnych czy zagranicznych hitów. Ich zadaniem będzie udowodnić widzom, że są godni udziału w finale preselekcji serbskich, a jury wybrało ich nie bez powodu. Podczas koncertu uczestnicy wylosują również miejsca startowe w niedzielnym konkursie. Sobotni koncert poprowadzi Dragana Kosjerina.

Pierwsza część finału selekcji ruszy o 21:00 i potrwa godzinę. Transmitowana będzie zarówno na RTS1 jak i w Internecie – TUTAJ.

Źródło: RTS, fot. Novosti.rs