Kto pojedzie do Wiednia? O tym dziś zadecydują widzowie i jurorzy! Znamy już fragmenty piosenek, które dziś usłyszymy na scenie.

Wczoraj telewizja RTS pokazała pierwszą część finału narodowego, podczas której kandydaci zaprezentowali swoje możliwości wokalne i zaśpiewali kilka utworów. Danica Krstić zaprezentowała iście eurowizyjno-selekcyjny repertuar śpiewając „My Number One” Heleny Paparizou (ESC 2005) i „Jutro” Jeleny Tomasevic (preselekcje serbskie 2005). Aleksa także postawił na eurowizyjne wspomnienia śpiewając „Nije ljubav stvar” (ESC 2012) i „Fairytale” (ESC 2009). Z kolei Bojana Stamenov wykonała utwór „Baj, baj, baj” z Jugowizji i „All about that bass”. Pokazano również krótki film z prac nagraniowych w studiu i po raz pierwszy mieliśmy okazję usłyszeć fragmenty konkursowych propozycji. Poznaliśmy także ich tytuły oraz kolejność startową podczas dzisiejszego show.

Wieczorem o tytuł reprezentanta Serbii powalczą:

  1. 1. Aleksa Jelić „Vodi me (Prowadź mnie)”
  2. 2. Danica Krstić „Suze za kraj (Łzy na koniec)”
  3. 3. Bojana Stamenov „Ceo svet je moj (Cały świat jest mój)”

Głosowanie potrwa 20 minut, a jeśli po połączeniu punktów od jury i widzów dojdzie do remisu, decydujący będzie głos komisji. Wielki finał poprowadzi prezenterka Maja Nikolić, będzie też wielu gości specjalnych, którzy zaprezentują nam eurowizyjny repertuar. Show rozpocznie się po 21:00 i oglądać je będzie można zarówno na stronie RTS.rs (TUTAJ) jak i na Eurovision.tv. Transmisję telewizyjną przeprowadzą RTS1, RTS Sat i RTS HD.

Fot.: Slobodan Saric (RTS)

3 KOMENTARZE

    • Po tych fragmentach w tle – tylko i wyłącznie Bojana. Mam wrażenie, że Graić chyba świadomie tak skomponował te piosenki, by ta jedna była najlepsza i wybijała się z całej trójki i powędrowała do Bojany 🙂 Panna Stamenov ma rewelacyjny głos.