Sergey Lazarev
Andres Putting (EBU), zdjęcie pochodzi z materiałów udostępnionych prasie przez EBU, na zdjęciu reprezentant Rosji Sergey Lazarev, COURTESY OF SVT AND EBU

Siergiej Łazariew będzie reprezentował Rosję w 64. Konkursie Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie? Takie plotki coraz częściej pojawiają się w kontekście piosenkarza, który w 2016 roku zapewnił krajowi miejsce na najniższym stopniu eurowizyjnego podium. Co zrodziło spekulacje?

Choć w 2016 roku Siergiej Łazariew (Sergey Lazarev) wygrał głosowanie publiczności, u jury uplasował się dopiero na piątym miejscu, co ostatecznie pogrzebało jego szanse na zwycięstwo na Eurowizji. Wiele jednak wskazuje na to, że piosenkarz powalczy w Tel Awiwie o wygraną. Na razie to jedynie plotki oparte jednak na dość solidnych postawach, a mianowicie na tym, że Dimitris Kontopulos, Ilias Kokotos i Alex Panaga ostatnio odwiedzili Moskwę, aby zgłosić swój utwór do Eurowizji.

Wiele wskazuje na to, że nie są to plotki całkowicie wyssane z palca. Udział Siergieja Łazariewa zdaje się potwierdzać zdjęcie, jakie opublikował Andrew Konoplew na swoim profilu na Instagramie. Na co dzień pracuje on jako inżynier dźwięku rosyjskiego piosenkarza. Zdjęcie zamieszczone na Instagramie wskazuje na współpracę Konoplewa z tzw. dream teamem, który tworzą Panaga i Kontopulos. A skoro jego głównym kontaktem zawodowym jest Siergiej Łazariew, mogłoby to wskazywać na wielki come back artysty.

Na razie dywagacje dotyczące powrotu Siergieja Łazariewa pozostają w sferze plotek. Jednak jeśli się potwierdzą, to współpraca z Dimitrisem Kontopulosem i Fokasem Evangelinosem może zaowocować drugim zwycięstwem w historii Rosji. Dream team ma na swoim koncie liczne sukcesy – występy, które tworzy, są spójne, kompletne i nowoczesne, zawierają wiele ciekawych rekwizytów, ich choreografia jest szczegółowo dopracowana, sama piosenka wpada w ucho. Wszystko razem to prawdziwy przepis na eurowizyjny sukces!

Fani liczą, że jeśli Siergiej Łazariew wróci na konkurs, to jego come back okaże się dla niego równie pomyślny, co dla Dimy Biłana. Przypomnijmy, że w 2006 roku Rosjanin zajął drugie miejsce z utworem Never Let You Go, a w 2008 roku powrócił do konkursu, wygrywając Eurowizję z piosenką Believe.

Czy Siergiej Łazariew wyrówna rachunek ze swoim wielkim rywalem na rosyjskim rynku muzycznym? Okaże się niebawem.

Źródło: Eurovisionfun.com