źródło eurovision.tv

San Marino, najbardziej kontrowersyjny kraj na eurowizyjnej mapie świata. Kraj, który w swojej niedługiej historii był obiektem drwin wśród fanów stawia ponownie na Serhata!  Poznajcie jego utwór, z którym powalczy o drugi w historii startów awans. Przed Wami Say Na Na Na!

Mały kraj, a przysporzył wielu emocji fanom w tym sezonie preselekcyjnym. Przez wiele dni spekulowało się, kto tym razem będzie bronił sanmaryńskich barw. Mówiło się o Inis Neziri z Albanii (Piedestal, FiK 56 Albania 2018), Mihaile Traistariu (Tornero, Rumunia 2006), jednak największe zamieszanie wywołała plotka, że Rodrigo Alves znany pod pseudonimem „żywego Kena”, będzie reprezentantem San Marino w Tel Awiwie. Te pogłoski zostały jednak szybko zdementowane, a sam zainteresowany napisał,
że są szanse na jego obecność na scenie podczas występu Serhata.

Przed kilkoma minutami podczas konferencji prasowej został opublikowany utwór. Piosenka Say Na Na Na została przez Serhata określona jako hymn do wszystkich ludzi. Ma to być swoisty manifest do otaczającego nas świata. Artysta chce dzięki temu przekazać wiadomość, by wszyscy żyli w harmonii i zgodzie.

Serhat, a dokładniej Ahmet Serhat Hacıpaşalıoğlu, to znany turecki muzyk i prezenter telewizyjny, który był już reprezentantem San Marino w Konkursie Piosenki Eurowizji w Sztokholmie w 2016 roku z piosenką I didn’t know, która nie zakwalifikowała się do finału. Jednak wbrew wcześniejszym typowaniom fanów i bukmacherów, którzy stawiali go na ostatniej pozycji półfinałowej, udało mu się wywalczyć całkiem niezłe, dwunaste miejsce w swoim półfinale. Za namową fanów w Szwecji wykonał wersję dyskotekową swojej piosenki, która pierwotnie została wydana jako liryczna i balladowa.

Serhat stał się drugim artystą po Valentinie Monetcie, który w krótkiej historii startów ponownie reprezentuje ten malutki kraj. Zdecydowaną weteranką sanmaryńską jest jednak Valentina, która zdobyła historyczny awans do finału i reprezentowała swoje państwo czterokrotnie.

Cover piosenki z 2016 roku przy udziale Marthy Wash znanej amerykańskiej artystki.

San Marino uczestniczy w Konkursie Piosenki Eurowizji od 2008 roku, awansując do finału jednokrotnie w 2014 roku. Ostatnim reprezentantem kraju był duet, w którego skład wchodziły
Jessikai Jenifer Brening. Dziewczyny nie awansowały do finału zajmując 17 miejsce w swojej grupie z dorobkiem 28 punktów.

 Źródło: esctoday.com, facebook, RTV San Marino