Po wielu spekulacjach wokół jego udziału w Konkursie Piosenki Eurowizji, Siergiej Łazariew oficjalnie potwierdził, że będzie reprezentował Rosję w przyszłorocznym konkursie organizowanym w Sztokholmie!

Chociaż jego nazwisko już od wielu lat było pojawiało się na liście potencjalnych reprezentantów Rosji, dopiero teraz piosenkarz zdecydował się na udział w Konkursie Piosenki Eurowizji. Artysta potwierdził tę wiadomość podczas dzisiejszej gali wręczenia Rosyjskich Nagród Muzycznych (znanych jako Owacyje). Podczas ceremonii przyszły reprezentant odebrał statuetkę za wygraną w kategorii Piosenkarz roku.

Na swoim oficjalnym profilu na Instagramie Łazariew napisał:

Drodzy przyjaciele!! Jestem naprawdę szczęśliwy i zaszczycony, że będę reprezentował swój kraj w Konkursie Piosenki Eurowizji 2016! Nie mogę doczekać się tego ekscytującego doświadczenia i mam nadzieję, że wszyscy pokochacie moją piosenkę tak samo, jak ja ją kocham. Życzcie mi szczęścia, dziękuję 🙂

Link do oryginalnej wiadomości znajdziecie tutaj.

Siergiej Łazariew to obecnie jeden z najpopularniejszych piosenkarzy w Rosji, który ma na swoim koncie cztery solowe płyty studyjne oraz takie przeboje, jak Eto wsio ona7 Wonders oraz W samoje sierdce. W latach 2001-04 śpiewał w zespole Smash!!, który założył razem z Władem Topałowem.

Piosenkarz starał się już kiedyś o udział w Konkursie Piosenki Eurowizji. W 2008 roku wziął udział w krajowych eliminacjach, w których zaśpiewał utwór Flyer. Zajął wówczas dopiero czwarte miejsce, przegrywając m.in. z Dimą Biłanem.

Rok temu pojawiło się wiele doniesień, jakoby Łazariew miał wziąć udział w 60. Konkursie Piosenki Eurowizji z utworem Breaking Away. Ostatecznie jednak zdementował pogłoski, a na konkurs pojechała Polina Gagarina z utworem A Million Voices, z którym zajęła wysokie, drugie miejsce.

Nieznana jest jeszcze piosenka konkursowa Łazariewa. Jak można wywnioskować z instagramowego wpisu, utwór jest już nagrany, a jego premiera powinna odbyć się już niedługo.

Przypomnijmy, że 61. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 10, 12 i 14 maja w sztokholmowskiej Globen Arenie, dzięki zwycięstwu Månsa Zelmerlöwa, reprezentanta Szwecji z przebojem Heroes w finale tegorocznego widowiska.

źródło i foto: oficjalny Instagram Siergieja Łazarew

3 KOMENTARZE

 1. Ta nominacja bardzo mnie często. Lubię Siergieja i znam go od wielu lat. Cieszę się, że w 2008 roku Rosję reprezentował Dima Bilan, który notabene powinien był zdobyć Grand Prix już w 2006 roku z „Never Let You Go”, ale piosenka Łazariewa była równie dobra. Wierzę, że i tym razem przygotował dla Europy prawdziwy hit, który z przyjemnością będę słuchać i nucić:) Siergiej może dla mnie śpiewać zarówno po angielsku, jak i w języku ojczystym.

  PS Mam nadzieję, że zobaczę jego występ na żywo w polskiej telewizji. Co do tego mam jednak ogromne wątpliwości, mając na uwadze wypowiedź ministra Waszczykowskiego, który przy obejmowaniu stanowiska zająknął się coś o Eurowizji, że Polska niewiele by straciła, gdyby nie pokazywała rosyjskich piosenkarek i tancerek.

 2. No nareszcie 🙂 . Chociaż raz eurowizyjne plotki okazały się prawdą!

  Nie mam pojęcia, czy Siergiej powtórzy, lub polepszy, sukces Poliny Gagariny, ale myślę, że jest to możliwe. Jeżeli wiele pozostałych krajów wyśle albo typowe euro-smęty (z całym szacunkiem), albo jakieś tanie eurodisco, no to… wszystko jest możliwe! 🙂

  Nowy reprezentant Rosji śpiewa głównie typowy pop, co nie do końca mi pasuje – no, przynajmniej nie zawsze. Ale gdy tylko już trafię na jakąś jego piosenkę, czy to po rosyjsku, czy po angielsku, to mi się podoba!

  Dziwne jest, jak dla mnie, że Rosja, taki wielki i potężny kraj, nie dba na Eurowizji o swój własny język. Kiedy ostatnio było coś po rosyjsku z Rosji? (to samo dotyczy się np. Ukrainy, Białorusi, Estonii, Łotwy czy Litwy… nasza Polska jest pod tym względem o wiele aktywniejsza!). Zamiast muzyczno-językowego podlizywania się Zachodowi, na miejscu Rosji, zwłaszcza w obecnej sytuacji, wysłałbym na Eurowizję piosenkę w języku rosyjskim. Siergiej Lazariew śpiewa świetnie zarówno po rosyjsku, jak i po angielsku, a więc tutaj nie ma problemu.

  Pozdro.