W jednym z ostatnio udzielonych wywiadów Simon Cowell, producent i pomysłodawca takich międzynarodowych formatów telewizyjnych, jak Mam Talent czy X Factor, wyraził chęć wyboru brytyjskiego przedstawiciela na przyszłoroczny, 61. Konkurs Piosenki Eurowizji.

Niedługo po zakończeniu kolejnego sezonu programu Britain’s Got Talent Cowell udzielił wywiadu, w którym wyznał, że chętnie przygotowałby plan wyboru reprezentanta Wielkiej Brytanii na 61. Konkurs Piosenki Eurowizji. Jak wyznał:

Na sto procent chciałbym przejąć stery na Eurowizji. Myślałem o tym. (…) Pomysł zajęcia się tym przez rok i wziąć kogoś do reprezentowania UK, kogoś nowego – chciałbym. (…) Nie wydaje mi się, żeby było wiele do stracenia. Myślę, że byłaby to świetna zabawa.

Producent wypowiedział się także o tegorocznych przedstawicielach Zjednoczonego Królestwa, czyli duecie Electro Velvet i o ich utworze Still in Love with You:

W tym roku oni naprawdę nie byli dobrzy, nie wykorzystali szansy. Zwycięzca miał właściwe nagranie, a prezentacja sceniczna była świetna.

W rozmowie Cowell przyznał jednak, że nie chciałby, żeby jego zaangażowanie w przygotowania do Konkursu Piosenki Eurowizji kolidowały z kolejnym sezonem programu Britain’s Got Talent, którego jest nie tylko pomysłodawcą, ale także jurorem.

Przypomnijmy, że duet Electro Velvet, czyli Alex Larke i Bianca Nicholas, jako przedstawiciel kraju z tzw. Wielkiej Piątki miał zagwarantowane miejsce w stawce finałowej 60. Konkursu Piosenki Eurowizji. Para zajęła dopiero 24. miejsce z 5 punktami na koncie.

61. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w maju 2016 roku w Szwecji dzięki zwycięstwu szwedzkiego reprezentanta, Månsa Zelmerlöwa, w finale tegorocznego konkursu z utworem Heroes.

źrodło: Mirror; fot. oficjalny profil facebookowy Simona Cowella

1 KOMENTARZ