Siostry Tołmaczowe wyraziły chęć powrotu do Konkursu Piosenki Eurowizji. Potencjalny powrót bliźniaczek oznaczałby ich trzykrotne już uczestnictwo w eurowizyjnej imprezie.

Siostry Tołmaczowe ogłosiły swoje plany co do konkursu Eurowizji 2018. Tołmaczowe publicznie znane są z reprezentowania Rosji w 4. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci w 2006 roku oraz w 59. Konkursie Piosenki Eurowizji 2014. Przygoda bliźniaczek z Juniorem zapewniła Rosji jedyne dotychczas zwycięstwo w tymże konkursie. Wykonanie Vesenniy Jazz uplasowało siostry na podium na którym stanęli również młodzi reprezentanci z Białorusi oraz Szwecji.

Na początku września 2013 roku, rosyjski nadawca publiczny Rossija 1, rozpoczęła proces zgłaszania konkursowych propozycji do krajowych selekcji do 59. Konkursu Piosenki Eurowizji organizowanego w Kopenhadze. O wynikach finału zdecydować mieli widzowie poprzez głosowanie internetowe oraz telefoniczne a finałowy koncert eliminacji Kto? planowany był na 31 grudnia. Ostatecznie jednak, po zmianie daty finału na 8 marca 2014, rosyjski nadawca zdecydował się na wewnętrzny wybór reprezentanta.

8 marca ogłoszono, iż w barwach kraju w konkursie zaśpiewają siostry Anastasija i Marija Tołmaczowe, zwyciężczynie 4. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci w 2006 roku. W maju, wokalistki wystąpiły w pierwszym półfinale konkursu, zdobywając awans do sobotniego wielkiego finału, w którym zajęły ostatecznie 7. miejsce z dorobkiem 89 punktów. Maksymalnymi notami cieszyły się od Białorusi oraz Azerbejdżanu. W związku z kryzysem krymskim wywołanym przez rosyjskie władze oraz stanowiskiem w sprawie praw środowisk LGBT w kraju, reprezentacja Rosji została wielokrotnie wygwizdana przez zgromadzoną publiczność w trakcie koncertów półfinałowych i finałowych oraz w trakcie przyznawania krajowych punktów przez Alsou.

Rosyjska agencja prasowa TASS opublikowała wywiad z dziewczynami, które oznajmiają przyszłe plany względem konkursu:

Wiele osób mówi, dziewczyny, może wystarczy eurowizji dla Was? Ale Bóg kocha Trinity (rosyjskie wyrażenie przy posiadaniu nadziei na zwycięstwo za trzecim razem). Naprawdę chcemy uczestniczyć w Eurowizji ponownie i wrócić do Rosji zwycięskie. Myślimy o uczestnictwie w 2018 roku.

Warto również wspomnieć, iż producent rosyjskich reprezentantek w 2014, rosyjski piosenkarz, aktor, kompozytor i producent muzyczny – Philipp Kirkorov potwierdza plany bliźniaczek:

Philipp obiecał, że weźmiemy udział w Eurowizji po raz trzeci. To daje nam szansę, aby uzyskać lepszy wynik od tego w roku 2014. Mimo, iż zajęłyśmy siódme miejsce, czułyśmy się naprawdę dumne z siebie. Oczywiście chciałyśmy wygrać, dałyśmy z siebie wszystko i to było dla nas najważniejsze. W dorosłej wersji Eurowizji wszystko jest bardziej skomplikowane. Nie da się ukryć.

Niebawem Rosyjski Nadawca Publiczny Rossija 1 ogłosi w jaki sposób wyłoniony zostanie reprezentant kraju w 62. Konkursie Piosenki Eurowizji 2017, który odbędzie się na Ukrainie, w Kijowie. W ciągu ostatnich czterech lat, Rosja zdecydowała się na wybór reprezentanta drogą wewnętrznych selekcji.

źródło: eurovisionary.com
zdjęcie: deviantart.net