Chociaż czarnogórskie Space zostało napisane przez Momčilo Zekovicia, to jednak nie on będzie odpowiedzialny za produkcję utworu…Z kim współpracuje Slavko Kalezić? 

Reprezentant Czarnogóry, Slavko Kalezić, przebywa aktualnie w Sztokholmie, gdzie nagrywa eurowizyjną wersję swojej piosenki Space. Utwór został napisany przez czarnogórsko-bośniackiego muzyka i kompozytora Momčilo Zekovicia, ale za aranżację i produkcję odpowiedzialna będzie ekipa ze Szwecji, która ma już spore doświadczenie eurowizyjne. W skład teamu weszli Stefan Örn, Jovan Radomir Johan Kronlund.

Stefan Örn współpracował m.in. z Ruslaną i Conchitą Wurst, a na Eurowizję współtworzył utwór Azerbejdżanu – Running Scared, który wygrał konkurs w 2011. Wraz z Johanem Kronlundem pracowali także nad takimi piosenkami Azerów jak Drip Drop, When the music dies i Start a fire. Jovan Radomir szwedzki prezenter telewizyjny serbskiego pochodzenia, od lat związany z Konkursem Piosenki Eurowizji zarówno pod kątem samego show (podawanie punktów, prowadzenie konferencji prasowych czy innych eventów eurowizyjnych) jak i tworzenia tekstów piosenek. To on jest autorem angielskiej wersji utworu Molitva Mariji Šerifović.

Zarówno Slavko jak i Momčilo są niezwykle zadowoleni z pracy w szwedzkim studiu nagraniowym i kontaktu z tak doświadczonymi profesjonalistami. Cieszy ich też fakt, że piosenka „Space” zebrała od specjalistów bardzo pozytywne komentarze, co pozytywnie nastraja ich przed marcową premierą kompozycji.

Źródło: ESCunited.com, fot.: Facebook