Telewizja słoweńska zgłosiła chęć udziału w Eurowizji 2015, ale podkreśla, że dopiero w październiku ostatecznie podejmie decyzję co do startu. Tymczasem wybrano tam już reprezentantkę na JESC…

RTVSLO czyli nadawca ze Słowenii postanowił iść śladem m.in. Serbii, Izraela, San Marino czy Bośni i zgłosić chęć udziału w Eurowizji 2015 jednak z zastrzeżeniem, że może się wycofać z rywalizacji przed wyznaczonym przez Europejską Unię Nadawców terminem. Póki co ten termin to 10 października, ale już słychać pogłosi o zmianie i wydłużeniu tego etapu zgłoszeń. Nieoficjalnie mówi się, że EBU ostateczne deklaracje będzie zbierać aż do stycznia, jednak czekamy na oficjalne potwierdzenie tych informacji. Dopiero po dokonaniu wszelkich formalności telewizja RTVSLO ustali w jaki sposób wybrany zostanie ewentualny reprezentant Słowenii na ESC.

Tymczasem ogłoszono dziś, że reprezentantką Słowenii podczas Eurowizji dla Dzieci 2014 będzie Ula Lozar, 12-latka z Lublany. Wokalistka ma na swoim koncie sporo sukcesów muzycznych, m.in. udział w węgierskim festiwalu „Europop”. Poza muzyką zajmuje się też malowaniem na płótnie, gotowaniem i podkładaniem głosu w dubbingach do kreskówek. Ula jest współautorką utworu, który wykona podczas JESC 2014. Na razie nie znamy jeszcze tytułu piosenki ani daty premiery. Przypominamy, że Słowenia to jeden z trzech debiutantów tegorocznego konkursu. Poza tym alpejskim krajem, po raz pierwszy w dziecięcej rywalizacji udział wezmą Włochy i Czarnogóra.

Źródło: Evrovizija.si, fot. YouTube