Dziś o 20:00 odbędzie się finał preselekcji słoweńskich EMA 2014. W stawce m.in. Omar Naber, a gościem specjalnym będzie Maja Keuc.

Słowenia to jeden z trzech krajów b. Jugosławii, który zdecydował się na udział w Eurowizji 2014, ale jedyny, który reprezentanta wybiera publicznie. Dziś wieczorem na scenie zaprezentuje się siedmiu finalistów wybranych przez specjalną komisję. Zgodnie z nowym formatem konkursu, o wynikach zadecydują tylko widzowie. Show poprowadzi Ula Furlan, a gościem specjalnym będzie reprezentantka Słowenii 2011 – Maja Keuc. Głosowanie odbędzie się w dwóch etapach. Najpierw wybranych zostanie dwóch superfinalistów, a w nowym głosowaniu widzowie wskażą, kto ostatecznie powinien pojechać do Kopenhagi.

Oto finaliści konkursu:

  1. 1. Omar Naber „I won’t give up”
  2. 2. Nermin Puškar & Samuel Lucas „Masquerade”
  3. 3. Bilbi „To ni blues”
  4. 4. Nude „It’s gonna be OK!”
  5. 5. Rudi Bučar feat. Elevators „Tja”
  6. 6. Tinkara Kovač „Spet (Round and Round)”
  7. 7. Muff „Let me be (myself)”

Najbardziej znanym kandydatem jest oczywiście Omar Naber, który reprezentował Słowenię w 2005 roku z utworem „Stop”. W wielu ankietach popularności prowadzi natomiast Tinkara Kovač, dla której utwór współtworzyła Hannah Mancini (ESC 2013). Preselekcyjne piosenki zostały opublikowane we wtorek w radiu VAL 202, ale szybko zniknęły z Internetu.

Preselekcje rozpoczną się o 20:00, a transmisja internetowa dostępna będzie TUTAJ i na Eurovision.tv

Źródło: RTVslo.si, fot. RTV Slovenija