źródło: primorske.si

Tuż przed chwilą zakończyły się preselekcje EMA 2019. Decyzją jurorów do superfinału trafili: Zala Kralj & Gašper Šantl oraz Raiven. Widzowie postanowili wybrać Zalę i Gašpra i to oni będą walczyć w Tel Awiwie o jak najlepszy rezultat dla Słowenii.

Dziś wieczorem wybiera Słowenia!

Młodzi artyści sami skomponowali utwór, który wybrzmi w maju na Eurowizji. Ich wspólna twórczość rozpoczęła się latem 2017 roku od wydania singla Valovi, który zdobył radiową nagrodę dla najlepszej słoweńskiej piosenki roku. Wcześniej Zala nagrywała swoje amatorskie covery, publikując je na YouTube’ie bądź Instagramie i próbując swoich sił w pisaniu tekstów. Gašper zaś od zawsze interesował się gitarą i produkcją muzyczną. Duet pokonał Raiven w superfinale stosunkiem głosów 73 % do 27%.

Słowenia wystąpi w 1. połowie 1. półfinału 64. Konkursu Piosenki Eurowizji, we wtorek, 14 maja. Oznacza to, że Zala Kralj & Gašper Šantl otrzymają pozycję startową między 1 a 9. Ich rywalami z połówki będą m.in. byłe jugosłowiańskie państwa – Serbia oraz Czarnogóra, a także m.in. Polska, Węgry, Czechy, Finlandia, Białoruś czy Cypr. Będzie to 25., jubileuszowy start tego alpejskiego kraju w historii konkursu.

Źródło: rtv.slo, własne

1 KOMENTARZ