Eurowizja Junior 2019: Ukraina zakończyła próby do 17. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Reprezentująca kraj Sofija Iwanko opowiedziała w rozmowie z reporterem Eurowizja.org o przygotowaniach do niedzielnego występu. Wiemy, jakie rady dotyczącego eurowizyjnej przygody przekazała jej Jamala.

Trwają próby do finału Eurowizji Junior 2019, który zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę. Młodociani uczestnicy po raz pierwszy mieli okazję do spotkania z dziennikarzami, którym ujawnilii szczegóły swoich występów oraz podzielili się ogólnymi wrażeniami związanymi z pobytem w Gliwicach.

Obejrzyj PIERWSZĄ próbę Viki Gabor przed finałem Eurowizji Junior

Eurowizja Junior 2019: Ukraina po próbie scenicznej

Po próbie scenicznej udało nam się porozmawiać z Sofiją Iwanko, która reprezentuje Ukrainę z piosenką The Spirit of Music. W rozmowie z redaktorem serwisu Eurowizja.org oceniła swoje czwartkowe próby na scenie Areny Gliwice.

Scena jest ogromna, bardzo mi się podoba! Na próbie było świetnie, fajnie

W trakcie wywiadu Sofija Iwanko zdradziła, że jest wielką fanką Jamala, zwyciężczyni Eurowizji 2016 dla Ukrainy. W rozmowie z naszym reporterem pochwaliła się, jakie rady przekazała jej piosenkarka. Wiemy też, którzy uczestnicy Eurowizji Junior 2019 zrobili na niej najlepsze wrażenie.

Eurowizja Junior 2019: Ukraina walczy o wygraną z Sofiją Iwanko

Sofija Iwanko (Sophia Ivanko, Софія Іванько) to 13-letnia piosenkarka z Kijowa.  Śpiewa od czwartego roku życia. Mając 10 lat, rozpoczęła profesjonalną karierę muzyczną.  Brała udział w programie The Voice Kids, a jej trenerką w telewizyjnym talent show była Jamala. Reprezentantka Ukrainy na Eurowizji Junior 2019 pobiera nie tylko lekcje śpiewania, ale też gry na fortepianie.

Sofija Iwanko zaśpiewa w Gliwicach piosenkę The Spirit of Music. W tekście utworu zachęca słuchaczy do poszukiwań własnej energii wewnętrznej dzięki muzyce.

Sofija Iwanko reprezentuje Ukrainę w finale Eurowizji Junior 2019. (fot. materiały prasowe)