Preselekcje fińskie UMK 2014 zakończone! Reprezentantem Finlandii została grupa Softengine z utworem „Something better”. 

Finał preselekcji fińskich zakończył się triumfem formacji Softengine i utworu „Something better”, który wygrał w głosowaniu jurorów (zdobył 3 na 4 „dziesiątki”, czyli najwyższą notę). Po dodaniu wyników głosowania widzów Softengine zachowali 1. miejsce, pozostawiając na 2. lokacie Mikko Pohjolę. Trzecie miejsce wywalczyła formacja MIAU.

Oto pełne wyniki głosowania jurorów (wyników televotingu nie podano):

 1. Softengine – Something better  38
 2. Mikko Pohjola – Sängyn reunalla   35
 3. MIAU – Love/Drug   32
 4. Hukka Ja Mama – Selja 28
 5. Lauri Mikkola – Going down   23
 6. Clarissa ft. Josh – Top of the world   20
 7. Hanna Sky – Hope   19
 8. Madcraft – Shining bright   13

Gościem specjalnym preselekcji była Krista Siegfrids, która wykonała utwór „Cinderella” i zaprezentowała zupełnie nowy wizerunek.

Oto utwór, który reprezentować będzie Finlandię w 2. półfinale Eurowizji 2014.

 

6 KOMENTARZE

 1. Co prawda, nie byl to moj osobisty nr 1 w UMK (bo byl nim Mikko Pohjola) ale od początku bardzo mi się podobała ta piosenka i myślę, że to jest bardzo rozsądny wybór. Myślę, że może być wyżej niż wszyscy się tego spodziewają. I jak dla mnie jest to najlepsza propozycja z tych, które są już wybrane.

 2. Typowy pop-rockowy boysband. Na pewno nie jest to coś wybitnego. Jednak muszę przyznać, że jest to całkiem przyzwoite rzemiosło muzyczne z fajną melodią. Ma według mnie szanse na awans, jednak głównie dlatego, że występuje mało państw w półfinałach. Takiej muzyki i zespołów jest już bardzo dużo, w tym i na Eurowizji… Stylem na pewno się nie wyróżniają, no ale piosenka sama w sobie może się spodobać.

 3. W przeciwieństwie do K-Jay i Charliego Softengine nie kupili mnie…Zdecydowanie wolę Emmę Marrone, a nawet Hercianę Matmuja z dotychczasowych nominacji. Gdybym był Finem to głosowałbym na Miau – znacznie mniej banalne muzycznie i te skrzydła…

 4. A mnie się wybór nie podoba. Zdecydowanie liczyłem na wygraną Mikko Pohjoli dużo bardziej mi się podobała. A „Something better” zespołu Softengine niczym się nie wyróżnia i zwyczajnie mi się nie podoba. Jednak jest to moje zdanie i mój gust.

 5. Piosenka jak ich wiele, mozna by ja dorzucic do jednego worka, ze wszystkim co teraz slyszy sie w radio czy kanalach muzycznych. Nie mniej jednak podoba mi sie i ,w ramach mojego osobistego gustu, najlepsza piosenka w ESC jak dotad.