Wygrała w aurze zaskoczenia. Pomijana przez fanów nie przejmuje się opiniami. Czy Sandhja wyśpiewa sobie finał?

25-letnia Sandhja wygrała fińskie preselekcje Uuden Musiikin Kilpailu pokonując głównych rywali do zwycięstwa: Mikael Saariego oraz Saarę Aalto. Taki obrót spraw spotkał się ze sporym zaskoczeniem wśród fanów Konkursu. Wokalistka sama była zaskoczona wynikiem. W wywiadzie dla publicznej telewizji YLE, na pytanie co było przyczyną zwycięstwa odpowiada prosto:  ludziom potrzeba radości i pozytywnej energii. Obecnie Finlandia zmaga się wieloma politycznymi oraz ekonomicznymi problemami, a jej zadaniem i jej Sing it away jest sprawić, aby na chwile słuchacze zapomnieli o codziennych troskach.

Mimo, że ostatecznie wokalistka z gujańskimi korzeniami zajęła trzecie miejsce w televotingu UMK (jednak w głosowaniu trwającym podczas finałowego tygodnia deptała po palcach pierwszemu Mikaelowi Saari), publika przyjęłą ją ciepło jako swoją nową reprezentantkę. Piosenka dotarła do pierwszej dziesiątki najczęściej kupowanych singli w kraju. Po preselekcjach miała też zaszczyt śpiewania fińskiego hymnu przed walką mistrza świata w boksie rozegraną w Hartwall Arena (ESC 2007).

Czas na przygotowania do Eurowizji, wokalistka dzieli z pracą pielęgniarki w Espoo. Jak sama mówi, rachunki same siebie nie opłacą.  Z informacji przekazanych podczas wywiadów wiemy, że występ Sandhji będzie różnić się od tego z preselekcji: zabraknie DJa, ale pozostaną chórki. W skład wokalów wspierających wejdzie między innymi Reetta Korhonen znana z pocałunku z Kristą oraz Jepa Lambert, która brała udział z piosenką Let me take you there (TUTAJ)  w UMK 2014 (jako Lili Lambert).  Wokalistka planuje też wykorzystać sławę fińskiego designu. Jej strój sceniczny zaprojektowany przez młodych projektantów z Finlandii, będzie stworzony ze zamszu z renifera.

https://www.instagram.com/p/BD2zY3Avf0D/

 

 

Oprócz wizyty w Izraelu podczas imprezy Israel Calling!, Sandhja odbyła też krótką wizytę w Tallinnie.

Poza przygotowaniami do Eurowizji, wokalistka szykuje się do wydania drugiego albumu. Krążek zatytułowany: Freedom venture ukaże się na rynku 29 kwietnia.

Akustyczne wykonanie eurowizyjnej propozycji – Sing it away 

Finlandia otworzy 1. półfinał 61. Konkursu Piosenki Eurowizji w Sztokholmie.

 

Źródło: YLE, Helsingin Sanomat, Iltalehti, Länsiväylä, Elo24; Zdjęcie: Reuters/Scanpix

1 KOMENTARZ