W sobotę na rynku Rzeszowa odbyło się spotkanie Alicji Regi z mieszkańcami miasta i okolic! Kolorowy tłum dzieci i dorosłych życzył polskiej reprezentantce na Eurowizji Junior powodzenia w Gruzji!

4 listopada (sobota) w Rzeszowie odbyło się spotkanie z reprezentantką Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji Junior 2017 – Alicją Regą, która już za niecałe 3 tygodnie zaśpiewa na eurowizyjnej scenie utwór Mój Dom (muzyka i słowa: Marek Kościkiewicz, produkcja: Anna Czenczek, aranżacja: Tomasz Filipczak). Spotkanie zorganizowane zostało przez Centrum Sztuki Wokalnej, Dziennik Eurowizyjny oraz portal Eurowizja.org.

Alicja Rega podczas wywiadu dla Dziennika Eurowizyjnego
Alicja Rega z całą ekipą w Ratuszu Rzeszowa

Najpierw Alicja Rega udzieliła wywiadu Dziennikowi Eurowizyjnemu, a zapis rozmowy znaleźć można na grupie Facebookowej portalu TUTAJ. Spotkanie odbyło się w pięknym ratuszu Rzeszowa, a wszystko to dzięki gościnności Urzędu Miasta. Później portal Eurowizja.org transmitował rozmowy z osobami, które wejdą w skład oficjalnej delegacji eurowizyjnej. Jestem szczęśliwa, że to właśnie Alicja będzie w tym roku reprezentować Polskę, nasz kraj, na tegorocznej Eurowizji. Wierzę w nią bardzo i wiem, że da z siebie wszystko by jak najpiękniej zaśpiewać i jak najgodniej nas zaprezentować – mówiła wzruszona mama Alicji, Elżbieta Rega, która jeszcze w Gruzji nie była, ale słyszała, że to piękny kraj. Ma nadzieję poznać go bliżej, skosztować specjałów lokalnej kuchni oraz spotkać wiele ciekawych osób.

Od lewej: Elżbieta Rega, Alicja Rega, Maciej Błażewicz i Anna Czenczek
Anna Czenczek odpowiada na pytania internautów

To jest proces mojego życia i mojej pracy, ponieważ ja jestem międzynarodowym jurorem, wyjeżdżam na festiwale w kraju i za granicą, biorę ze sobą młodych wokalistów, którzy są uczniami Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. W ten sposób zrodził się pomysł, by wystartować w preselekcjach do Konkursu Piosenki Eurowizji Junior – tłumaczy dyrektor CSW i Festiwalu Carpathia, Anna Czenczek, która zdradziła, że w tamtym roku zgłosiła do konkursu Anię Dąbrowską z utworem Fryzurka, który stał się hitem wśród fanów Eurowizji. Pani Anna cieszy się, że z Alicją Regą udało się awansować do finału i że utwór Mój Dom zdobył poparcie wśród tak wielu widzów z całej Polski. Czy zdradziła szczegóły planowanego występu w Gruzji? Niestety nie. Jesteśmy w trakcie ustalania. Powstała wersja w języku angielskim, jeszcze nie wiemy, w której wersji będziemy wykonywać podczas finału. Jest zaprojektowana piękna sukienka, bardzo mi się podoba i mam nadzieję, że innym też przypadnie do gustu. Współpracujemy z wieloma profesjonalistami. Przygotowujemy się, ćwiczymy, ale przede wszystkim jesteśmy szczęśliwe, że będziemy mogły pojechać do Gruzji i reprezentować Polskę.

Przy okazji jeden z widzów transmisji online zapytał panią Annę o to, kogo widziałaby w roli dorosłego reprezentanta na przyszłoroczną Eurowizję w Lizbonie. Musiałabym się zastanowić i posłuchać propozycji. Trudno mi w tej chwili typować osobę, bo cały sukces zależy od kompozycji, od osobowości danego wokalisty, talentu i to wszystko powinno składać się na sukces – odpowiedziała. Wielu fanom Eurowizji ta wypowiedź bardzo się spodobała, bo nie od dziś wiadomo, że konkretne nazwisko (nawet to największe na danym rynku) nie da wysokiego miejsca w konkursie, jeżeli nie jest powiązane z naprawdę dobrą piosenką i wieloma innymi czynnikami.

Chórzyści Alicji zdradzają kulisy pracy przy utworze „Mój Dom”

Przed kamerą Eurowizja.org stanęli także chórzyści Alicji Regi – Adam Szczypień, Patrycja Jurek, Klaudia Zarzycka oraz Adrian Grądziel (Aleksandra Wajda nie była niestety obecna). Opowiadali o tym, jak pracowało im się z Alicją, którą oceniają jako bardzo pozytywną i radosną osobę. Bardzo zżyliśmy się ze sobą, czuliśmy się tak trochę jak jedna wielka rodzina – mówi Patrycja, z kolei Klaudia dodała, że cała ekipa świetnie się ze sobą zgrała i dlatego współpraca wypadła bardzo dobrze. Uczniowie Centrum Sztuki Wokalnej co prawda nie pojadą z Alicją do Gruzji (podczas JESC chórki są odtwarzane z taśmy), ale nie ukrywają, że sami chętnie stanęliby kiedyś na eurowizyjnej scenie. Na razie wraz z Alicją sprawili widzom transmisji sporą niespodziankę, brawurowo wykonując utwór Mój Dom na żywo w sali rzeszowskiego ratusza.

Alicja Rega wraz z chórkiem wykonuje utwór „Mój Dom”

Po występie udało się porozmawiać z samą bohaterką spotkania – Alicją Regą, która (jak przyznaje) jest już zwarta i gotowa na wyjazd do Gruzji. Wciąż jednak ćwiczy i przygotowuje się do wielkiej przygody w Tbilisi. Widziałam projekt sceny, jestem zachwycona! – przyznaje, jednocześnie wspominając ubiegłoroczny konkurs, w którym Polskę reprezentowała jej koleżanka z programu Mali GiganciOliwia Wieczorek. Naprawdę świetnie zaśpiewała, moim zdaniem powinna mieć miejsce zdecydowanie wyższe, niż zdobyła.

Tłum czeka na Alicję przed Ratuszem

Podczas gdy Alicja Rega wraz z mamą, nauczycielką i kolegami z CSW przebywała w Ratuszu, na rynku przed budynkiem zebrała się pokaźna grupa uczniów Centrum Sztuki Wokalnej oraz mieszkańcy miasta. Dzieciaki przyniosły ze sobą flagi państw europejskich oraz własnoręcznie przygotowane transparenty. Ich obecność miała być dla Alicji niespodzianką i wokalistka faktycznie była zaskoczona obecnością tak wielu ludzi, zwłaszcza, że specjalnie dla niej tłum zaprezentował dwa okrzyki – po polsku i po angielsku. Wśród tłumu była też 11-letnia Gabrysia, która przyznała, że Alicja Rega powinna wygrać Eurowizję bo ma wielki talent i taka nagroda jej się należy.

Przygotowania niespodzianki dla Alicji

Do zgromadzonych przemówiła też p. Anna Czenczek, która chwaliła Rzeszów, gdzie, jak przyznała, spełnia swoje marzenie, znalazła wspaniałe, młode talenty oraz stworzyła międzynarodowy festiwal Carpathia, w którym udział brali m.in. Kasia Moś, Martin Fitch, Ewelina Saszenko czy Vlatko Lozanovski, eurowizyjni reprezentanci. Alicja, gdy po raz pierwszy pojechała ze mną na festiwal, miała zaledwie 7 lat. Zjeździłyśmy co najmniej 15 krajów i myślę, że reprezentowanie Polski na Konkursie Piosenki Eurowizji będzie dla niej kolejnym, wielkim doświadczeniem – mówiła Anna Czenczek, prosząc jednocześnie o dalsze wsparcie i kibicowanie Alicji Redze podczas oglądania Eurowizji Junior w TVP2 i TV Polonia.

 

Alicja Rega chętnie pozowała do zdjęć
11-letnia Gabrysia wierzy w sukces Polski na Eurowizji

Dziękuję bardzo wszystkim za przyjście i za tak wspaniałą niespodziankę. Bardzo się cieszę, że mnie wspieracie i mam nadzieję, że będziecie mnie wspierać w tym szczególnym dniu, czyli 26 listopada – powiedziała Alicja Rega, która po zakończeniu transmisji sporo czasu spędziła na pozowaniu do zdjęć i rozdawaniu autografów. Rzeszów przyjął fanów Eurowizji pięknym słońcem, więc i humory wszystkim dopisywały.

Dzieci udzielały wywiadów dla Eurowizja.org

Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2017 odbędzie się 26 listopada o godzinie 16:00 i transmitowany będzie przez TVP2 i TV Polonia. Komentatorem będzie Artur Orzech. Polska delegacja wyruszy do Gruzji już za niecałe dwa tygodnie. Niebawem odbędzie się premiera angielskojęzycznej wersji utwór Mój Dom (pt. My Home) i dopiero na dniach podjęta będzie decyzja, czy Alicja zaśpiewa w Tbilisi wersję dwujęzyczną czy jednak pozostanie tylko przy polskim wariancie. Póki co, organizatorzy Eurowizji Junior nie przekazali jeszcze dokładnych zasad głosowania internetowego, które w tym roku przygotowane zostanie po raz pierwszy, jednak już teraz zachęcamy wszystkim widzów Eurowizji zza granicy do głosowania na Polskę! Wkrótce na fanpage Eurowizja.org przedstawimy naszym czytelnikom 12 uzdolnionych uczniów Centrum Sztuki Wokalnej, którzy powiedzą, dlaczego głosowaliby na Alicję Regę! Przypominamy, że zapis transmisji z rzeszowskiego spotkania dostępny jest na fanpage TUTAJ.

Uśmiechnięta Alicja nie stroni od selfie z przyjaciółmi

Portal Eurowizja.org serdecznie dziękuje p. Annie Czenczek za wspólną organizację spotkania, Urzędowi Miasta Rzeszów za gościnę, a uczniom i nauczycielom CSW za wspaniałą niespodziankę dla Alicji Regi. Tego rodzaju spotkanie z polskim reprezentantem przed Eurowizją Junior organizowane było po raz pierwszy w historii i mamy nadzieję, że także za rok uda nam się okazać wielkie wsparcie następcy Alicji Regi.

Zdjęcia: Dominik Matula, Kamera-reportaż: Studio Filmowe BWB – Krzysztof Stempak, Kamera-Online Facebook: Maciej Błażewicz