Sprzedaż biletów na Eurowizję 2015 ruszy przed świętami, więc będzie można sobie lub komuś sprawić wspaniały prezent pod choinkę!

Już w połowie grudnia 2014 do sprzedaży trafi ok. 100 tys. różnego rodzaju biletów na Eurowizję 2015, a dokładniej na dwa półfinały, finał oraz próby generalne. Dostępne będą zarówno pojedyncze wejściówki jak i atrakcyjne cenowo pakiety. Część biletów przeznaczona już została dla międzynarodowych fanów i stowarzyszeń w tym OGAE Polska – „zarejestrowani” miłośnicy już mogą je rezerwować w specjalnie przygotowanej dla nich cenie.

Według zapewnień organizatorów Eurowizja 2015 ma być show dostępnym dla wszystkich, także dla tych, którzy nie mieli do tej pory okazji oglądać widowiska na żywo, bo po prostu nie było ich na to stać. Najtańsze wejściówki mają kosztować ok. 30 euro. Opóźnienie w dystrybucji biletów spowodowane było problemem ze znalezieniem odpowiedniego wykonawcy, który zajmie się sprzedażą. Pierwotnie planowano ruszyć z całym procesem w połowie listopada. O tym, kiedy dokładnie będzie można się ustawić w „internetowej” kolejce po bilety, informować bedzie oficjalny portal konkursu – Eurovision.tv

Austriacy szukają już idealnych miejsc do zorganizowania Centrum Prasowego i Euroklubu, ale zbierają również zgłoszenia od wszystkich chętnych, którzy chcą pomóc przy organizacji imprezy jako wolontariusze. W ciągu pierwszych trzech dni przyjęto ponad 300 aplikacji z ponad 24 krajów świata, a strona dla wolontariuszy notowała rekordową oglądalność. Wśród zgłoszonych są m.in. Brytyjczycy, Białorusini, Chorwaci, Cypryjczycy, Rosjanie, Hiszpanie, Szwedzi, ale oczywiście nie brakuje również Polaków. Najmniejszą popularnością cieszą się nabory dla osób, które poza angielskim i niemieckim znają też gruziński, ormiański, islandzki czy duński. ORF planuje wytypować ok. 700 wolontariuszy, a specjalne przesłuchania odbędą się w dniach 14-15.03.2015 w Wiedniu.

60. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 19, 21 i 23 maja 2015 roku w Wiedniu. Na liście uczestników znajduje się aktualnie 39 krajów, w tym Polska. Swój powrót zapowiedziały Serbia, Cypr i Czechy, a jedynym krajem, który wycofał się z udziału, jest Ukraina. Istnieje szansa, że w stolicy Austrii wystąpi 40 reprezentantów. Nad powrotem do ESC zastanawia się bowiem Bułgaria, podniesiona na duchu po sobotnim sukcesie w trakcie Eurowizji dla Dzieci na Malcie. Poza eurowizyjną rodziną pozostają Andora, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Luksemburg, Monako, Maroko, Turcja i Słowacja. Nadawca RTVS poinformował wczoraj, że pomimo zaskakującego powrotu Czech, Słowacja podtrzymuje decyzję o braku udziału na ESC w Wiedniu. Telewizja australijska SBS potwierdziła natomiast, że będzie obecna podczas Eurowizji 2015, prawdopodobnie podobnie jak w tym roku wykonawca z tego kraju będzie miał prawo gościnnego występu podczas jednej z części konkursu.

Przy okazji Austrii należy wspomnieć, że dziś ukazał się oficjalny teledysk do utworu „Heroes” Conchity Wurst, zwyciężczyni Eurowizji 2014. Oficjalna premiera piosenki odbyła się 8 listopada i zebrała wiele pozytywnych komentarzy.