15 grudnia będziemy mieć pierwszą okazję do kupienia biletów na półfinały i finał Eurowizji 2015, a także na dwie próby generalne poprzedzające każdą część show.

Sprzedaż pierwszych biletów na Eurowizję 2015 ruszy 15 grudnia (poniedziałek) o 9:00 rano. Cały proces nadzorować będzie Oeticket.com – na tej właśnie stronie każdy fan będzie mógł zakupić interesujące go wejściówki. Cena zależna bedzie od sektora i widowiska. Najtańsze będą oczywiście bilety na próby generalne półfinałów (już od 14 euro). Najdroższe będą bilety na finał w najlepszym sektorze, one będą kosztować nawet 390 euro. Najwięcej biletów dostępnych będzie w przedziale cenowym 49-150 euro. Łącznie Oeticket.com dysponować ma ok 10 tys. biletów na dziewięć koncertów.

Poza biletami na półfinały i finał ESC 2015 kupić będzie można wejściówki na próby generalne. Jedną z opcji jest tzw. „Jury Final„, odbywający się na dokładnie dobę przed właściwym koncertem. Jest to najważniejsza z trzech prób generalnych, gdyż to na podstawie tych występów reprezentantów oceniać będą jurorzy z całej Europy. Drugą próbą dostępną dla widzów będzie tzw. Family Show, które zaplanowano na 15:00 w dniu półfinałów i 13:00 w dniu finału. Jest to trzecia i ostatnia próba generalna – reprezentantów bardzo często można wtedy obejrzeć w strojach „roboczych” i bez pełnego make-up’u.

Organizatorzy spodziewają się ogromnego zainteresowania, dlatego serwery Oeticket.com przygotowane są na tłumy internautów. Uruchomiona będzie również specjalna infolinia, poprzez którą będzie można zamówić bilety – +43 196 096. Nie ma jednak możliwości dokonania wcześniejszej rezerwacji. Oeticket.com to serwis, który przez lata działalności świetnie sprawdzał się przy sprzedaży biletów na imprezy masowe, dokonując ok. 1800 transakcji (sprzedaży) na minutę. Na potrzeby Eurowizji 2015 łącza mają być dodatkowo wzmocnione.

Jeśli komuś nie uda się kupić biletów 15 grudnia, bedzie miał okazję zrobić to później. Kolejne wejściówki trafią do sprzedaży w przyszłym roku. Nie wiadomo jednak ile ich będzie, gdyż wszystko zależy od rozstawienia kamer i całego zaplecza technicznego w wiedeńskiej Stadthalle. Wszystkich zainteresowanych zakupem biletów na Eurowizję 2015 zachęcamy już teraz do wizyty na stronie Oeticket.com oraz dokonania bezpłatnej rejestracji – TUTAJ. W trakcie sprzedaży internetowej wymagane będzie zalogowanie się przy użyciu adresu e-mail i hasła.

Przypominamy, że Eurowizja 2015 odbędzie się w dniach 19-23.05.2015 w stolicy Austrii, Wiedniu. Polska jest jednym z 39 krajów, które już potwierdziły udział w jubileuszowej edycji konkursu.

źródło: Eurovision.tv, fot. Oeticket.com