Mieszkańcy Zjednoczonego Królestwa zdecydowali. Wielką Brytanię w finale 63. Konkursu Piosenki Eurowizji w Lizbonie reprezentować będzie SuRie z piosenką Storm.

Dziś wieczorem rozegrane zostały brytyjskie eliminacje do Konkursu Piosenki Eurowizji 2018 Eurovision:You Decide. Na na antenie stacji BBC Two zobaczyliśmy śpiewających na żywo sześcioro artystów. Decyzją jury i widzów programu zaszczyt reprezentowania UK podczas finału Eurowizji 2018 w Lizbonie przypadło SuRie. Piosenkę Storm skomponowali Nicole Blair, Gil Lewis oraz Sean Hargreaves:

Muzyczna kariera SuRie zaczęła się, gdy była jeszcze dzieckiem. W wieku 12 lat pisała już własne piosenki, a jest absolwentką Królewskiej Akademii Muzycznej w Londynie. Ta młoda wokalistka pojawiła się już na eurowizyjnej scenie w 2015, śpiewając w chórkach podczas występu Belga, Loïca Notteta.

Czy Wielka Brytania wybrała dobrze? Czy ma szansę na zwycięstwo podczas finału Eurowizji? UK od swojego debiutu w 1957 ma na koncie 5 zwycięstw, z których ostatnie miało miejsce w 1997. Niestety w ostatnich 20 latach Wielka Brytania radzi sobie znacznie gorzej. Czy w tym roku ma się to szansę zmienić?

Źródła: bbc.co.uk, eurovision.tv; fot: bbc.co.uk

Poprzedni artykułBeovizija 2018: Utwory już dostępne! Zapraszamy do posłuchania (część 1)
Następny artykułThe finalists of Krajowe Eliminacje 2018 revealed!
Przemysław Jóźwik
Niepoprawny optymista, który nie potrafi żyć bez muzyki. Gust muzyczny mam tak różnorodny jak cała Eurowizja: od Britney Spears i Michaela Jacksona, przez Nirvanę, po Die Antwoord. Wśród polskich artystów najbardziej cenię Nosowską i Peszek. Otwarty na ludzi, przeciwny wszelkim formom przemocy, tolerancyjny i wyrozumiały. Lubię otaczać się znajomymi, ale doceniam też chwile samotności, które potrafię konstruktywnie wypełnić. Moja rodzina to ukochany Bartosz i dwa przeurocze kociaki, Renio i Soksik. Nie dostałem się na dziennikarstwo (nie wiedziałem m,in. jak się wabił pies Waldorffa), więc zostałem fizykiem. W 2017 obroniłem doktorat pisząc o dyslokacjach krawędziowych w kryształach i obecnie przebywam na stażu w Lizbonie. Od 1996 tworzę własną listę przebojów, którą kiedyś zainteresowało się nawet MTV. Eksponencjalny system liczenia punktów stosuję już od kilku lat do tworzenia rocznych rankingów mojej listy. W oparciu o model eksponencjalny także EBU postanowiła liczyć punkty od jury podczas Eurowizji. Brawo EBU :) W OGAE jestem od 2009, do redakcji eurowizja.org dołączyłem nieco później, pewnie z powodu niespełnionych aspiracji dziennikarskich. Należę do zespołów opiekujących się Wielką Brytanią, Irlandią i Portugalią, a ponadto także eurowizyjną historią i statystykami. Moje ulubione eurowizyjne piosenki to Il Volo (Włochy 2015), Freaky Fortune feat. RiskyKidd (Grecja 2014), Jemini (UK 2003), Katrina and The Waves (UK 1997), Karoline Krüger (Norwegia 1988)...

1 KOMENTARZ