Svala będzie reprezentować Islandię w maju!

Zakończył się właśnie finał islandzkich preselekcji Söngvakeppnin. Finał uświetnił swoim występem Måns Zelmerlöw, który zasiadł też w międzynarodowym jury, a także Alexander Rybak i ubiegłoroczna reprezentantka Islandii, Greta Salome.

Odcinek finałowy podzielony był na dwie rundy. Po zsumowaniu głosów jurorów oraz televotingu do tzw. super finału awansowali Svala Björgvinsdóttir oraz Daði Freyr Petúrsson. W ścisłym finale głosowali jedynie widzowie i to oni zdecydowali, że powierzą reprezentowanie kraju Svali i jej piosence Paper.

Svala to 40-letnia artystka urodzona w Reykjaviku, która od 2009 roku mieszka i tworzy w Los Angeles. Jest córką Bo Halldórssona, reprezentanta Islandii w Konkursie Piosenki Eurowizji w roku 1995. Svala jest obecnie trenerem / jurorem w islandzkiej edycji programu The Voice, a także wokalistką zespołu Blissful. Wydała dwa solowe albumy. Jest także projektantką. Konkurs Piosenki Eurowizji ceni za profesjonalność, wspaniałą atmosferę, możliwość nawiązania kontaktów.

Islandia wystąpi w pierwszym półfinale Eurowizji 2017.

Źródło: RÚV, fot. RÚV

2 KOMENTARZE

  1. I następna. Ta piosenka faktycznie jest jak papier… toaletowy, bo się ciągnie, ciągnie i nie może się skończyć 🙂 . Po islandzku jeszcze to jakoś brzmiało, ale teraz jest to tragedia. Chociaż muzyka momentami jest ciekawa, ale ta zaleta znika przy pozostałych wadach. Tragiczny angielski… ona naprawdę mieszka w Los Angeles od 2009 roku? Może się obraca w środowisku hiszpańskojęzycznym, i to dlatego 🙂 . Jak to brzmi tak w teledysku, w wersji studyjnej, to już się boję, co będzie na żywo 😀 . Pani Svala lepiej niech wróci do islandzkiego języka.