Sylwester 2019/2020: Viki Gabor i Michał Szpak przywitają Nowy Rok z telewidzami (fot. własne)

Sylwester 2019/2020 coraz bliżej. Największe polskie stacje telewizyjne zorganizują koncerty sylwestrowe, na których nie zabraknie gwiazd Eurowizji. Swoje przeboje tuż przed zakończeniem roku zaśpiewają m.in. Edyta Górniak, Michał Szpak i Cleo. Gdzie wystąpią?

Fani Konkursu Piosenki Eurowizji „nowy rok” obchodzą 1 września, bo od tego dnia każda wydana publicznie piosenka jest potencjalną eurowizyjną propozycją. 31 grudnia wszyscy szykują się z kolei na rozpoczęcie nowego roku kalendarzowego, co hucznie świętują podczas zabaw sylwestrowych. Ostatniego kalendarzowego dnia roku telewizje zapewniają widowiskowe koncerty, na których gromadzą się największe gwiazdy estrady, by wspólnie odliczać godziny, minuty i sekundy do powitania Nowego Roku.

Sylwester 2019/2020: gdzie śpiewają gwiazdy Eurowizji?

Nie inaczej jest i tym razem. Sylwester 2019/2020 zbliża się wielkimi krokami, a my już od jakiegoś czasu wiemy, kto i gdzie zaśpiewa podczas któregoś z telewizyjnych koncertów. Jak co roku, Telewizja Polska, TVN i Polsat szykują niezapomniane widowiska dla swoich widzów, a lista gwiazd każdego z wydarzeń prezentuje się naprawdę bogato.

Tegoroczny line-up telewizyjnych koncertów sylwestrowych jest pełen nazwisk dobrze znanych fanów Konkursu Piosenki Eurowizji. Polskich reprezentantów w konkursie nie zabraknie zarówno w Zakopanem, jak i w Chorzowie czy Warszawie. Możemy się spodziewać, że kilku z nich wykona swoje eurowizyjne przeboje.

Sylwester 2019 w TVP: Viki Gabor gwiazdą koncertu w Zakopanem

Przyjrzyjmy się, które gwiazdy Eurowizji pojawią się na koncercie organizowanym przez Telewizję Polską w Zakopanem. Zdecydowanie największym zainteresowaniem będzie cieszył się występ Viki Gabor, zwyciężczyni Eurowizji Junior 2019. 12-latka zaśpiewa na zakopiańskiej scenie swój eurowizyjny przebój Superhero, który przed miesiącem przyniósł jej zwycięstwo w Gliwicach.

To nie koniec juniorowo-eurowizyjnych powiązań, które czekają widzów „Sylwestra z Dwójką”. Koncert sylwestrowy dla TVP2 poprowadzą Ida Nowakowska i Aleksander Sikora, którzy wraz z Roksaną Węgiel prowadzili finał 17. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci.

Wśród gwiazd „Sylwestra marzeń w Dwójką” znaleźli się również Gromee, reprezentant Polski z Eurowizji 2018. Nowy Rok w Zakopanem powitają też Maryla Rodowicz i Stefano Terrazzino, którzy zresztą byli jurorami podczas Krajowych Eliminacji, które wygrał producent hitu Light Me Up.

Sylwester 2019/2020 w TVN: Edyta Górniak wystąpi w Warszawie

Wiele atrakcji dla eurowizyjnych fanów przygotował też TVN. W koncercie „Warszawa – stolica sylwestra” jedną z głównych gwiazd będzie Edyta Górniak, pierwsza reprezentantka Polski na Eurowizji. Przed publicznością zaprezentują się także Natalia Szroeder i Aleksandra Gintrowska, uczestniczki krajowych eliminacji do Eurowizji 2016. Któryś ze swoich przebojów wykona też Dominika Gawęda z zespołem Blue Cafe, który z poprzednią wokalistką – Tatianą Okupnik – reprezentował Polskę na Eurowizji 2004.

W gronie sylwestrowych wykonawców znajdzie się też Ania Karwan. Piosenkarka uchodzi wśród internautów za jedną z głównych kandydatek do występu na Eurowizji 2020 w Rotterdamie.

Ania Karwan powinna jechać na Eurowizję? Fani się tego domagają!

Sylwester 2019/2020 w telewizji Polsat: Michał Szpak zaśpiewa w Chorzowie

Jak prezentuje się stawka koncertu „Sylwestrowa Moc Przebojów”, który odbędzie się w Chorzowie? Telewizja Polsat zaprosiła do występu kilku byłych reprezentantów Polski na Eurowizji. Wśród nich pojawi się Michał Szpak, który w świetnym stylu zaprezentował się z piosenką Color of Your Life na Eurowizji 2016.

Na zaproszenie Polsatu odpowiedzieli też Cleo (Eurowizja 2014) i Michał Wiśniewski, który z zespołem Ich Troje dwukrotnie reprezentował Polskę na Eurowizji, kolejno w 2003 i 2006 roku. Na scenie Stadionu Śląskiego pojawi się też grupa Future Folk, która uczestniczyła w krajowych eliminacjach do konkursu w 2017 roku.

Nie zabraknie też gości z zagranicy. Podczas koncertu sylwestrowego Polsatu swój europejski przebój Chihuahua zaśpiewa DJ Bobo, reprezentant Szwajcarii na Eurowizji 2007. Oprócz tego, publiczność do tańca porwie Mikolas Josef, która w barwach Czech zajął wysokie, piąte miejsce podczas konkursu w 2018 roku. Tym razem nie zaśpiewa jednak eurowizyjnego utworu Lie to Me, ale radiowy hit Acapella. Prawdopodobnie wysłuchamy też jego najnowszą propozycję, Colorado.

Tegoroczny sylwester zapowiada się naprawdę eurowizyjnie. Każdy znajdzie coś dla siebie, dzięki czemu odliczanie do rozpoczęcia 2020 roku przebiegnie w naprawdę szampańskiej atmosferze.

Jak wyglądała historia udziału Polski na Eurowizji rok po roku? Zobacz!

źródło: Polsat, TVP, TVN; fot. Eurowizja.org