Noc Sylwestrowa to okazja do wspaniałej zabawy i zapewne każdy ma już jakieś plany, ale my przedstawiamy wydarzenia, które dodatkowo umilą ostatni dzień starego i pierwszy dzień nowego roku.

31 grudnia o 11:00 ruszy audycja radiowa ESCradio.com w której poznamy najnowsze zestawienie 250 najpopularniejszych piosenek w historii Eurowizji. Niedawno odbyło się głosowanie, w którym każdy fan mógł wskazać swój osobisty ranking ulubionych utworów. Od 11:00 do 23:45 przedstawionych będzie 250 kompozycji, które zdobyły największe poparcie. Czy i ile polskich piosenek znajdzie się w tej stawce? Przekonamy się już we wtorek, 31 grudnia, poprzez ESCradio.com

Rok temu zestawienie wygrała Loreen z utworem „Euphoria”, pokonując Pastorę Soler (2. miejsce) i Alexandra Rybaka (3. miejsce). Spośród polskich utworów najlepiej poszło Edycie Górniak, której „To nie ja” zajęło 14. miejsce. Na 34. miejscu znalazł się utwór „Ale jestem” Anny Marii Jopek. W dolnej części rankingu pojawiły się utwory „Jestem” (162. miejsce), „Sama” (214. miejsce), „Keine Grenzen” (236. miejsce), „Chcę znać swój grzech” (242. miejsce) i „For Life” (248. miejsce). Ponad 40% naszych utworów znalazło się więc w stawce 250 najlepszych utworów, a biorąc pod uwagę fakt, że na ESC przewinęło się już grubo ponad 1000 utworów, stwierdzić trzeba, że jest to całkiem dobry wynik.

W Sylwestra poznamy też nowego uczestnika Eurowizji 2014, bowiem telewizja ARMTV z Armenii właśnie wtedy przekaże informację, kto pojedzie do Kopenhagi. Wybrany reprezentant wystąpi podczas programu sylwestrowego telewizji publicznej, jednak nie wykona eurowizyjnej piosenki – ta ma być wybrana dopiero w lutym. Początkowo fani mieli nadzieję, że do Danii wysłana zostanie Sirusho, jednak patrząc na ostatnie doniesienia medialne z Kaukazu należałoby typować raczej kogoś z grona wokalistów, którzy na Eurowizji jeszcze nie byli. Najczęściej wskazuje się wokalistę Arama MP3.

1 stycznia o 17:00 rozpocznie się audycja „Eurodanceweb Chart 2013” i dowiemy się, jak w plebiscycie na najlepszą piosenkę taneczną Europy poradzili sobie reprezentanci Polski – Wet Fingers i Ewa Jach z utworem „Nie powiem Ci”. Ich konkurentami są m.in. Natalia Podolska, Zeljko Joksimović, Adelen, Ivi Adamou, Franka Batelić, Mohamed Ali, Koit Tomee, Diandra, Liene Candy czy Boris Covali – czyli gwiazdy Eurowizji i preselekcji narodowych. Zwycięzcę plebiscytu wybierali jurorzy, wśród których znaleźli się popularni dj’e, radiowcy oraz redaktorzy stron internetowych o tematyce muzycznej, w tym redaktor naczelny portalu Eurowizja.org. Swoją nagrodę przyznają też internauci, a aktualnym faworytem jest reprezentacja Szwajcarii, która zdobyła już 16% głosów. Polacy maja na razie jednoprocentowe poparcie. Głosować można TUTAJ, a noworoczną audycję śledzić będzie można TUTAJ.

Źródło: ESCradio.com, ARMTV, Eurodanceweb.com, fot. ESCradio.com

1 KOMENTARZ