Uczestnicy pierwszego odcinka Szansy na Sukces - Eurowizja 2020 (fot. instagram)

Za nami nagrania pierwszego odcinka eurowizyjnego wydania Szansy na Sukces. Co się działo w studiu? Kto wystąpi w 1. odcinku?

Na podstawie zwycięstwa w Eurowizji Junior 2019, Telewizja Polska (TVP) zdecydowała, że reprezentant kraju zostanie wyłoniony za pomocą specjalnego wydania programu Szansa na Sukces. Nagrania odcinków, które wyłonią finalistów selekcji odbywają się 19 i 20 stycznia. Przedstawiciele naszej redakcji byli na miejscu. Co się działo?

Szansa na Sukces. Eurowizja 2020: uczestnicy 1. odcinka 

W odcinku, który będzie miał emisję 2 lutego uczestnicy zaśpiewają piosenki z repertuaru zespołu ABBA, który wygrał Konkurs Piosenki Eurowizji 1974 z utworem Waterloo. W stawce zobaczymy:

  • Amelia Andryszczyk (The Voice Kids, Krajowe Eliminacje Junior 2016)
  • Emilia Sanecka (Daj to głośniej)
  • Kasia Dereń (The Voice of Poland, Eurowizja 2018)
  • Maja Hyży (X Factor, Krajowe Eliminacje 2018)
  • Patryk Skoczyński (The Voice of Poland)
  • Siostry Szlachta (The Voice of Poland, Szansa na Sukces)
  • Sargis Davtyan (Debiuty Opole 2019)

Sprawdź kto jeszcze potwierdził udział w Szansie na Sukces – Eurowizja 2020

Szansa na Sukces. Eurowizja 2020: zasady selekcji

W jury zobaczymy trójkę byłych polskich reprezentantów: Michała Szpaka, Cleo oraz Gromee’ego. Każdy z jurorów będzie przewodniczącym komisji w poszczególnym odcinku. Podczas pierwszego nagrania ta rola przypadła Michałowi Szpakowi. W przypadku remisu to jego głos był decydujący. Zgodnie z tradycją formatu wręczono również wyróżnienie. W samym finale o zwycięzcy zadecydują widzowie oraz jurorzy.

Szansa na Sukces: kto zasiądzie w jury?

Szansa na Sukces. Eurowizja 2020: wrażenia z widowni

Przedstawiciele naszej redakcji byli obecni na nagraniach. Zdania co do poziomu stawki są podzielone. Jeden z naszych redaktorów uważa, że dobór stawki był przypadkowy. Inny wskazuje, że muzycznie niektórzy pozwolili sobie na odrobinę szaleństwa, co nie zostało niezauważone przez jurorów.

Obserwatorzy twierdzą jednogłośnie, że Michał Szpak wypadł najlepiej w roli jurora: Michał merytorycznie wypadł najlepiej. Bardzo rzeczowy, odnoszący się do konkursu i tego, co jest w nim najważniejsze.

Podczas samego nagrania nie zabrakło wspominek eurowizyjnych. Jednak przypomniano głównie momenty z dalekiej przeszłości konkursu (Céline Dion, Julio Iglesias, Olivia Newton-John, Baccaa). Nie zabrakło też zestawienia najśmieszniejszych zdarzeń na Eurowizji (m.in. Buranowskije Babuszki). W studiu wywiązała się także dyskusja porównująca Eurowizję do Festiwalu w Opolu. Przypomnijmy, że regularne wydania Szansy na Sukces wskazują uczestnika w konkursie Debiutów.

To nie będzie jedyny eurowizyjny akcent podczas eurowizyjnych odcinków Szansy na Sukces. W kolejnych nagraniach zobaczymy w studiu innego, zagranicznego uczestnika Konkursu Piosenki Eurowizji.

 

Szansa na Sukces. Kultowy Format TVP

Szansa na sukces była pierwszym muzycznych talent-show w polskiej telewizji. Emitowany był w telewizyjnej Dwójce w latach 1993-2012. Po kilku latach przerwy Telewizja Polska postanowiła o reaktywowaniu formatu. Zwyciężczynią zeszłorocznej edycji została Aleksandra Nykiel, która w czerwcu 2019 r. zdobyła grand prix publiczności podczas opolskiego koncertu Debiutów.

Debiutowali w „Szansie na sukces”, potem walczyli o Eurowizję. Poznaj historie uczestników programu

„Szansie na sukces” swoją karierę zaczynało wiele gwiazd. Dzięki programowi wypromowali się m.in.: Justyna Steczkowska (Polska 1995), Ewa Farna, Kasia Stankiewicz, Georgina Tarasiuk (Krajowe Eliminacje 2003), Kasia Cerekwicka (Piosenka dla Europy 2006), Ania Wyszkoni (Krajowe Eliminacje 2003), Tomek Makowiecki, Margaret(Krajowe Eliminacje 2016) czy nawet Joanna Kulig.

Eurowizyjna „Szansa na sukces” to nadzieja na dobry wynik w maju

Eurowizja 2020: co wiemy?

Eurowizja 2020: Co czeka nas w nowym sezonie selekcyjnym?

65. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 1214 i 16 maja w Rotterdamie. Konkurs poprowadzą Jan SmitChantal Janzen oraz Edsilia Rombley. Tegorocznym hasłem konkursu jest Open Up! Do tego sloganu nawiązuje też logo oraz projekt sceny. W konkursie weźmie udział 41 państw, w tym również Polska potwierdziła swój udział. Do konkursu po roku przerwy powracają Bułgaria i Ukraina. Natomiast z rywalizacji zrezygnowały Węgry i Czarnogóra. W 2019 roku Polskę reprezentował zespół Tulia z utworem Fire of love (Pali się).