Szansa na Sukces. Eurowizja 2020: Alicja Szemplińska z przedstawicielami OGAE Polska (fot. Sławomir Hrycyk)

Znamy kolejną finalistkę programu Szansa na sukces. Eurowizja 2020. Cleo, Michał Szpak i Gromee zdecydowali, że do finału przejdzie Alicja Szemplińska. Tym samym zwyciężczyni The Voice of Poland 10 spotka się z Kasią Dereń w ostatnim odcinku.

Decydujący glos należał w tym tygodniu do Gromee’go. Przypomnijmy, że zgodnie z zasadami programu każdego tygodnia inny z członków jury ma przeważający głos o tym, kto otrzyma miejsce w finale. Prowadzącym cały program jest Artur Orzech, wieloletni komentator Konkursu Piosenki Eurowizji.

Szansa na Sukces. Eurowizja 2020 – co wiemy?

Oprócz triumfującej Alicji Szemplinskiej zdecydowano o przyznaniu aż dwóch wyróżnień. W tym tygodniu docenione zostały Paulina Czapla i Weronika Curyło.

Bohaterowie dzisiejszego odcinka wzięli na warsztat eurowizyjne przeboje z wielu lat bogatej historii konkursu. Poniżej przedstawiamy listę dzisiejszych wykonawców wraz z zaprezentowanym utworem:

  • Damian KulejHeroes
  • Paulina CzaplaAmar pelos dois (WYRÓŻNIENIE)
  • Weronika Curyło – Dschinghis Khan (WYRÓŻNIENIE)
  • StashkaIf I were sorry
  • SaszanCongratulations
  • Alicja SzemplińskaTo nie ja
  • Aleksandra Nykiel Save you kisses for me

Alicja Szemplińska – kim jest finalistka programu Szansa na sukces. Eurowizja 2020?

Alicja Szemplińska to znana szerszej publiczności artystka, którą większość kojarzy jako zwyciężczynię dziesiątej edycji The Voice of Poland. Należąca do drużyny Tomsona i Barona 17-latka oczarowała widzów wyjątkową barwą głosu. Uczestniczka była także uważana za faworytkę do wygranej. Nie było to jednak jej pierwsze zetkniecie z szerszą publicznością. Mając 14 lat, wzięła udział w programie TVP Hit hit hurra, który wygrała. W nagrodę uczestniczyła w warsztatach wokalnych u trenera Michaela Jacksona.

Teraz Alicja Szemplińska będzie mogła stanąć w szranki o tytuł kolejnego reprezentanta Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji w Rotterdamie.

Przed nami jeszcze jeden odcinek programu Szansa na Sukces. Eurowizja 2020. 15 lutego dowiemy się kto, jako ostatni stanie z Kasią Dereń i Alicją Szemplińską do walki o bilet do Rotterdamu.

Szansa na sukces – historia programu

Szansa na sukces to program muzyczny typu talent show, w którym uczestnicy śpiewają w formie karaoke piosenki znanych wykonawców, którzy są jurorami danego odcinka. Uczestnik musi wybrać podkład muzyczny do swojego wykonania – z dodatkowo nagraną linią melodyczną lub bez niej. Zwycięzcy finału otrzymują prawo do występu na koncercie „Debiutów” na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Swoje kariery zapoczątkowały w programie gwiazdy sceny, takie jak Justyna Steczkowska (ESC 1995) czy Kasia Cerekwicka (Piosenka dla Europy 2006), ale też m.in. Kasia Stankiewicz, Ania Wyszkoni, Szymon Wydra, Andrzej Lambert i Natalia Szroeder.

Szansa na Sukces cieszy się długą historią i jest emitowana w TVP2 od końca 1993 roku. Do 2012 roku w roli prowadzącego mogliśmy oglądać dziennikarza i kabareciarza Wojciecha Manna, który zakończył swoją przygodę z programem, co było tez głównym powodem zdjęcia go z ramówki.

Po siedmiu latach przerwy Szansa na Sukces powróciła na antenę w 2019 roku, zaś prowadzącym został dziennikarz i komentator Eurowizji dla TVP – znany fanom konkursu Artur Orzech. Format ten posłużył również do wskazania Viki Gabor na reprezentantkę Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Gliwicach.

info: tvp.pl
foto: youtube.com

7 KOMENTARZE

  1. […] W finale na żywo, który odbędzie się 23 lutego o godz. 15:15 wystąpi trójka finalistów. Wykonają oni po jednym coverze wybranego przeboju z konkursu oraz utwór przygotowany specjalnie na Eurowizję 2020 w Rotterdamie. Zwycięzcę wybiorą wspólnie widzowie oraz jury programu. W pierwszych dwóch odcinkach eliminacyjnych wygrały: Kasia Dereń oraz Alicja Szemplińska. […]