Kasia Dereń w programie "Szansa na sukces. Eurowizja 2020". (fot. Facebook/szansanasukces.eurowizja2020)

Premierowy odcinek programu Szansa na sukces. Eurowizja 2020 za nami. Na scenie zaprezentowało się siedmioro uczestników, którzy zmierzyli się z przebojami z repertuaru legendarnej formacji ABBA, zwycięzcy Eurowizji 1974. Triumfatorką odcinka została Kasia Dereń.

Telewizja Polska zdecydowała, że Szana na sukces będzie platformą do wyboru reprezentanta na Eurowizję 2020 w Rotterdamie. Selekcja będzie rozgrywać się w ciągu trzech tygodni, a z każdego odcinka tylko jedna z siedmiu osób przejdze do finału. Uczestników programu ocenia jury składające się z byłych reprezentantów naszego kraju: Cleo (ESC 2014), Michał Szpak (ESC 2016) i Gromee (ESC 2018).

Bohaterowie pierwszego odcinka zmierzyli się z repertuarem szwedzkiej grupy ABBA, wykonując następujące utwory:

  1. Patryk SkoczyńskiGimme! Gimme! Gimme! (A Man After Midnight)
  2. Emilia SaneckaWaterloo
  3. Siostry Szlachta – Dancing Queen
  4. Kasia DereńMamma Mia
  5. Amelia AndryszczykSOS
  6. Sargis DavtyanVoulez-Vous
  7. Maja HyżyKnowing Me, Knowing You

Decyzja jury awans do finału otrzymała Kasia Dereń i to ona ma już szansę zostać kolejną reprezentantką Polski na Eurowizji. Oprócz wokalistki, doceniony został również Patryk Skoczyński, który otrzymał wyróżnienie za swój występ.

Kasia Dereń – kim jest zwyciężczyni pierwszego odcinka programu „Szansa na sukces. Eurowizja 2020”?

Kasia Dereń nie jest nowicjuszką w świecie talent show. Wokalistka ma za sobą udział w drugiej edycji Bitwy na glosy oraz dotarła do półfinału trzeciej edycji The Voice of Poland. Była również chórzystką podczas występu Polski na Eurowizji 2018. W swoim dorobku ma także współpracę z rodzimymi gwiazdami, takimi jak Andrzej Piaseczny (ESC 2001) czy Paulina i Natalia Przybysz. Od lat wspiera głosem Natalię Kukulską, a obecnie przygotowuje debiutancki krążek.

Za tydzień kolejna odsłona Szansy na Sukces. Uczestnicy wykonają eurowizyjne hity, a 16 lutego zmierza się z utworami grupy The Beatles. W każdym z  kolejnych odcinków poznamy laureatów, którzy razem z Kasią awansują do finału. Tam wykonają cover jednej z piosenek z odcinka, który zwyciężyli, a także autorską kompozycję.

Śledź eurowizja.org na jej kanałach społecznościach, aby nie przegapić najnowszych wieści ze świata Eurowizji i Szansy na Sukces!

Kasia Dereń w programie „Szansa na sukces. Eurowizja 2020”. (fot. Facebook/szansanasukces.eurowizja2020)

„Szansa na sukces” – historia programu

Szansa na sukces to program muzyczny typu talent show, w którym uczestnicy śpiewają w formie karaoke piosenki znanych wykonawców, którzy są jurorami danego odcinka. Uczestnik musi wybrać podkład muzyczny do swojego wykonania – z dodatkowo nagraną linią melodyczną lub bez niej. Zwycięzcy finału otrzymują prawo do występu na koncercie „Debiutów” na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Swoje kariery zapoczątkowały w programie gwiazdy sceny, takie jak Justyna Steczkowska (ESC 1995) czy Kasia Cerekwicka (Piosenka dla Europy 2006), ale też m.in. Kasia Stankiewicz, Ania Wyszkoni, Szymon Wydra, Andrzej Lambert i Natalia Szroeder.

Szansa na Sukces cieszy się długą historią i jest emitowana w TVP2 od końca 1993 roku. Do 2012 roku w roli prowadzącego mogliśmy oglądać dziennikarza i kabareciarza Wojciecha Manna, który zakończył swoją przygodę z programem, co było tez głównym powodem zdjęcia go z ramówki.

Po siedmiu latach przerwy Szansa na Sukces powróciła na antenę w 2019 roku, zaś prowadzącym został dziennikarz i komentator Eurowizji dla TVP – znany fanom konkursu Artur Orzech. Format ten posłużył również do wskazania Viki Gabor na reprezentantkę Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Gliwicach.

Zwycięzca Szansy na Sukces wyjedzie na Eurowizję

info: tvp.pl; vod.pl; muzyka.dziennik.pl; foto: Instagram

10 KOMENTARZE

  1. […] W ostatnią niedzielę wyemitowano pierwszy odcinek programu, w którym do finału awansowała Kasia Dereń. Jury przyznało również jedno wyróżnienie – dla Patryka Skoczyńskiego. Zwyciężczyni odcinka wykonała utwór Mamma Mia z repertuaru zespołu ABBA. Więcej na temat pierwszej finalistki Szansy na Sukces Eurowizja 2020 można przeczytać tutaj. […]

  2. […] Wczoraj TVP wyemitowała pierwszą odsłonę Szansy na sukces. Eurowizja 2020. Nie zabrakło wspomnień eurowizyjnych ze Sztokholmu oraz Eurowizji Junior 2019, a także różnych anegdot opowiadanych przez byłych reprezentantów: Michała Szpaka, Gromee’go i Cleo oraz wieloletniego komentatora Artura Orzecha. Uczestnicy formatu mierzyli się z repertuarem ABBY. Według jurorów najlepiej poradziła sobie Kasia Dereń, która to uzyskała awans do finału selekcji. Wyróżnienie otrzymał Patryk Skoczyński. „Szansa na sukces. Eurowizja 2020”: Kasia Dereń w finale […]