Szansa na Sukces - odcinek 3
Szansa na Sukces - uczestnicy odcinka trzeciego, fot. Mieszko Czerniawski

Już za tydzień pierwszy odcinek programu Szansa na Sukces. Eurowizja 2020, który wyłoni reprezentanta Polski na 65. Konkurs Piosenki Eurowizji. Zapytaliśmy fanów Eurowizji, co sądzą o tym formacie, kto ich zdaniem jest faworytem do zwycięstwa. Jaki utwór powinniśmy usłyszeć w Rotterdamie?

Nasi czytelnicy w ostatnim tygodniu mogli oddawać głosy w ankiecie na swoich ulubieńców, którzy wystąpią w eurowizyjnej Szansie na Sukces. W odcinkach weźmie udział 21 artystów: Amelia Andryszczyk, Albert Černý, Weronika Curyło, Paulina Czapla, Sargis Davtyan, Kasia Dereń, Basia Gąsienica Giewont, Maja Hyży, Marek Kaliszuk, Damian Kulej, Norbert Legieć, Adrian Makar, Aleksandra Nykiel, Marzena Ryt, Emilia Sanecka, Saszan, Nick Sinckler, Siostry Szlachta, Patryk Skoczyński, Stashka oraz Alicja Szemplińska. Kto jest naszym faworytem?

Szansa na Sukces: opinie fanów Eurowizji

Co sądzą fani Eurowizji o wykorzystaniu znanego formatu TVP do wyboru reprezentanta na Eurowizję? Jak oceniają stawkę i na czyj występ czekają najbardziej? Kogo widzą w finale programu? Jaki powinien być utwór na Eurowizję? Przedstawiamy opinie zebrane w grupie Warsaw Calling na Facebooku.

Jest sporo osób w stawce, które mają genialny wokal. W moim TOP 5 umieściłabym Kasię Dereń, Alicję Szemplińska, Alberta Cernego, Patryka Skoczyńskiego i Marka Kaliszuka. Oczekiwania? Na pewno awans do finału Eurowizji, a piosenka? Patrząc na ostatnie pięć lat, wygrywają na przemian spokojne utwory i żywe kompozycje. Zatem w tym roku nasza piosenka musi być z werwą. 

Magdalena Możdżonek

Finałowa trójka: Kasia Dereń, Alicja Szemplińska i Albert Cerny. Złoty bilet dałabym Markowi Kaliszukowi lub Nickowi Sincklerowi. Co do piosenki: coś, co łatwo wpada w ucho, w trakcie podsumowania piosenek będzie się wyróżniać. Sama piosenka to jednak nie wszystko. Prezentacja na scenie też musi być dobrze przygotowana i dopracowana.

Anna Dyka

Trudno typować w ciemno. Większości wykonawców nie kojarzę, a z tych, co kojarzę, najbardziej kibicuję Kaliszukowi. Doświadczenie, które zebrał w Twoja Twarz Brzmi Znajomo jest bezcenne pod kątem Eurowizji. A co do piosenki, chciałbym usłyszeć dorosłą wersję Superhero, czyli charakterny, dynamiczny utwór z lekką, etniczną wstawką, chwytliwym refrenem i mocną produkcją. Nie musi być o ratowaniu świata, zwykłe love love peace peace zupełnie wystarczy.

Sebastian Janowski

Dla mnie te preselekcje to przede wszystkim wybór piosenki. Odrzućmy wcześniejsze sympatie do artystów i postawmy wreszcie na dobry numer. Czekam na piosenkę, która wywoła we mnie chęć jej ciągłego słuchania i dumę z tego że reprezentuje nasz kraj. Jeśli chodzi o reprezentanta? Przecież tu wszyscy świetnie śpiewają. Trudnio wskazać jednego wymarzonego kandydata. Mnie ujmuje Paulina Czapla. Czekam na krótkie wywiady z uczestnikami, bo marzy mi się reprezentant, który tak jak my lubi i szanuje Eurowizje.

Justyna Krawczak

Mam drobne wątpliwości, czy eurowizyjna taśma produkcyjna, dzięki której udało nam się dwa razy z rzędu wygrać Juniora, podoła zadaniu stworzenia utworów konkretnym finalistom. Te 21 osób to wachlarz różnych stylów, możliwości, wrażliwości, umiejętności (lub ich braku…). Nie wszyscy są uniwersalni i z pewnością nie wszyscy odnajdą się w każdym repertuarze. Liczę na to, że utwory finałowe będą tworzone pod danego wykonawcę i z jego udziałem od początku do końca. 

Druga kwestia to repertuar, który będzie dane wykonać uczestnikom w przedbiegach… Czy jury będzie w stanie obiektywnie ocenić artystów, z których jednemu przyjdzie wykonać, załóżmy Dancing Lasha Tumbai, drugiemu Euphorię, a trzeciemu To nie ja? Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Na razie giełda nazwisk półfinalistów zapowiada się nieźle, z pewnością lepiej niż swego czasu w preselekcjach. A co z tego wyjdzie? Trudno powiedzieć…

Daniel Opałka

Szansa na Sukces: kto wystąpi? gdzie oglądać?

Szansa na Sukces. Eurowizja 2020 rusza już w najbliższym tygodniu, 2 lutego o godz. 15:00. W pierwszym odcinku usłyszymy największe przeboje z repertuaru zespołu ABBA. Tydzień później uczestnicy zaśpiewają eurowizyjne hity, a 16 lutego wykonają utwory grupy The Beatles. W każdym z trzech odcinków poznamy laureatów, którzy awansują do finału. Tam wykonają cover jednej z piosenek z odcinka, który zwyciężyli oraz autorską kompozycję. Program poprowadzi Artur Orzech.