Uczestnicy 3. odcinka programu Szansa na Sukces. Eurowizja 2020 z Arturem Orzechem (fot. Mieszko Czerniawski)

Przed nami trzeci odcinek eliminacyjny programu Szansa na Sukces. Eurowizja 2020. W repertuarze zespołu The Beatles sprawdzi się kolejnych siedmioro wokalistów. Sprawdźcie, kim są uczestniczy ostatniego półfinału. 

W tym roku Telewizja Polska zdecydowała się wybrać reprezentanta Polski poprzez  sprawdzony w ramach Eurowizji Junior 2019 program Szansa na sukces. Eurowizja 2020. Spośród ponad 500 zgłoszeń wyłoniono 21 wykonawców, którzy zostali podzieleni na trzy odcinki eliminacyjne. W każdym z nich spośród kandydatów zostanie wybrany jeden finalista.

Szansa na Sukces. Eurowizja 2020: jury oraz repertuar

Wyboru finalisty dokona jury, w składzie którego zasiadają byli reprezentanci Polski na Eurowizji: Cleo (2014), Michał Szpak (2016) i Gromee (2018). W najbliższym odcinku przewodniczącą jury będzie Cleo i to do niej należy decydujący głos.

Uczestnicy zmierzą się z repertuarem legendarnej grupy The Beatles. Nie zabraknie takich przebojów jak Please Please Me czy Twist and Shout. Uczestnikom towarzyszy Artur Orzech, wieloletni komentator Konkursu Piosenki Eurowizji i prowadzący program.

Szansa na Sukces. Eurowizja 2020: kim są uczestnicy trzeciego półfinału?

Wśród uczestników ostatniego odcinka eliminacyjnego zobaczymy wiele znajomych twarzy. Na scenie pojawią się:

Marek Kaliszuk – aktor teatralny, musicalowy i filmowy oraz piosenkarz. W 2014 roku zwyciężył drugą edycję programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo, w której wcielił się w rolę m.in. Michała Wiśniewskiego (Polska 2003 i 2006). W minionym roku był jurorem polskiej edycji All Together Now, gdzie spotkał się innymi byłymi uczestnikami polskich preselekcji, m.in. Olą Gintrowską (KE 2016) czy Aleksandrą Szwed (KE 2009).

Nick Sinckler – charyzmatyczny piosenkarz amerykańskiego pochodzenia. W 2008 roku wziął udział w pierwszej i zarazem ostatniej edycji talent show Fabryka Gwiazd, gdzie dotarł do finału zmagań. Dzięki udziałowi w programie jego kariera nabrała tempa. Brał udział w nagraniach albumu Kayah Skała, z którą później wyruszył w trasę koncertową. Na swoim koncie ma również współpracę z Natalią Kukulską. Jego dorobek muzyczny stanowią dwa albumy studyjne Nick Sinckler (2011) i 11×11 (2018). W 2019 roku był jednym ze stu jurorów programu All Together Now.

Basia Gąsienica Giewont – wokalistka, aktorka teatralna i musicalowa. Laureatka prestiżowych festiwali, m.in. nagroda Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Edith Piaf. W 2013 roku wzięła udział w trzeciej edycji The Voice of Poland, gdzie dotarła do etapu bitew. Grała w wielu popularnych spektaklach teatralnych w kraju, tj. Legalna Blondynka czy Piloci. Od 2020 roku wciela się w rolę tytułowej Aidy w najnowszym musicalu Teatru Muzycznego Roma w Warszawie.

Albert Černý – piosenkarz i gitarzysta czeskiego pochodzenia. Wokalista zespołu Lake Malawi, z którym reprezentował Czechy w 64. Konkursie Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie. W finale konkursu z utworem Friend of a Friend, którego współtwórcą jest Mikołaj Trybulec, zajął 11. miejsce z dorobkiem 157 punktów. W tym samym roku wziął udział w międzynarodowym konkursie o Bursztynowego Słowika podczas Top of the Top Sopot Festival.

Szansa na Sukces. Eurowizja 2020: kim są pozostali uczestnicy?

Norbert Legieć – 17-letni producent muzyczny, autor tekstów oraz wokalista. Na co dzień wykonuje muzykę z pogranicza elektroniki, edm i popu. Wraz z początkiem 2019 roku swoimi produkcjami zwrócił uwagę współpracowników Martina Garrixa. Na specjalne zaproszenie Justina Mylo oraz Mesto uczestniczył w warsztatach muzycznych w Amsterdamie, które odbyły się w ich studiu.

Marzena Ryt – uczestniczka 10. edycji programu The Voice of Poland. Podczas przesłuchań w ciemno zachwyciła jurorów i odwróciła wszystkie cztery fotele. Zdecydowała się dołączyć do drużyny obecnego jurora eurowizyjnej Szansy na Sukces – Michała Szpaka. W programie dotarła do etapu nokautów.

Adrian Makar – wokalista i kompozytor. W 2014 roku zwyciężył program Mam talent, w finale którego wykonał utwór You Raise Me Up z repertuaru Josha Grobana. W 2019 roku zgłosił do Telewizji Polskiej swój autorski singiel Where I Belong w ramach wyboru wewnętrznego reprezentanta Polski na 64. Konkurs Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie. Musiał jednak wtedy uznać wyższość zespołu Tulia.

Szansa na Sukces. Eurowizja 2020: Kim są pozostali finaliści?

W finale na żywo, który odbędzie się 23 lutego o godz. 15:15 wystąpi trójka finalistów. Wykonają oni po jednym coverze wybranego przeboju z konkursu oraz utwór przygotowany specjalnie na Eurowizję 2020 w Rotterdamie. Zwycięzcę wybiorą wspólnie widzowie oraz jury programu. W pierwszych dwóch odcinkach eliminacyjnych wygrały: Kasia Dereń oraz Alicja Szemplińska.

Eurowizja 2020: co wiemy?

65. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 1214 i 16 maja w Rotterdamie. Konkurs poprowadzą Jan SmitChantal Janzen oraz Edsilia Rombley. Tegorocznym hasłem konkursu jest Open Up! Do tego sloganu nawiązuje też logo oraz projekt sceny. W konkursie weźmie udział 41 państw, w tym również Polska potwierdziła swój udział. Do konkursu po roku przerwy powraca Bułgaria i Ukraina. Z rywalizacji  natomiast zrezygnowały Węgry i Czarnogóra.

2 KOMENTARZE