Uczestnicy Szansy na Sukces - Eurowizja 2020. Fot. eurowizja.org

Szansa na sukces. Eurowizja 2020 budzi niemałe emocje wśród fanów. W programie wystąpi 21 kandydatów, którzy zawalczą o reprezentowanie Polski w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji. Kto wystąpi w show? Oto lista uczestników.

Szansa na sukces to format dający szansę każdemu, kto chce zaistnieć na rynku muzycznym. W specjalnej odmianie talent show poczynania uczestników ocenią byli reprezentanci Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji: Cleo (2014), Michał Szpak (2016) i Gromee (2018). Wspólnie wyłonią poszczególnych finalistów, ale w każdym z odcinków przewodniczącym komisji będzie inny juror. Laureaci poszczególnych odcinków specjalnych powalczą w finale, emitowanym na żywo już 23 lutego.

„Szansa na sukces. Eurowizja 2020”: odcinek 1 (emisja: 2 lutego)

ABBA! Kto nie pamięta tego zespołu? Ich kariera zaczęła się właśnie od Eurowizji, kiedy to w 1974 roku brawurowo wykonali utwór Waterloo. W trakcie odcinka nie zabraknie również innych przebojów, takich jak Voulez-Vous, Mamma Mia czy Gimme! Gimme! Gimme! (A Man After Midnight).

Szansa na Sukces: za nami pierwsze nagrania. Kto wystąpi?

 1. Patryk Skoczyński
 2. Emilia Sanecka
 3. Siostry Szlachta
 4. Kasia Dereń
 5. Amelia Andryszczyk
 6. Sargis Davtyan
 7. Maja Hyży

W odcinku pojawią się osoby znane z programu The Voice of Poland (Patryk Skoczyński – 6. edycja, Kasia Dereń – 3. edycja), jak i regularnych wydań Szansy na sukces (Siostry Szlachta, Sargis Davtyan). Mamy także dwa selekcyjne powroty: Maja Hyży (Krajowe Eliminacje 2018) oraz Amelia Andryszczyk (Junior Krajowe Eliminacje 2016).

„Szansa na sukces. Eurowizja 2020”: odcinek 2 (emisja: 9 lutego)

Eurowizja jest nieprzewidywalna – jeden utwór może podbić serca widzów na całym świecie, a drugi można uznać za kicz. W drugim odcinku usłyszymy największe, eurowizyjne hity. Uczestnicy wykonają między innymi piosenkę Amar pelos dois Salvadora Sobrala oraz Save Your Kisses from Me grupy Brotherhood of Man. Nie zabraknie też hitu To nie ja!, z którym Edyta Górniak zajęła drugie miejsce na Eurowizji 1994.

W drugim odcinku programu Szansa na sukces. Eurowizja 2020 wystąpią:

 1. Damian Kulej
 2. Paulina Czapla
 3. Weronika Curyło
 4. Stashka
 5. Saszan
 6. Alicja Szemplińska
 7. Aleksandra Nykiel

https://www.instagram.com/p/B7jhETuH8_0/

„Szansa na sukces. Eurowizja 2020”: odcinek 3 (emisja: 16 lutego)

Konkurs Piosenki Eurowizji to nie tylko piosenki, ale też niesamowite emocje. Ten, kto potrafi je przekazać, już może czuć się wygranym. Stąd też zapewne był pomysł, by uczestnicy eliminacji do finału Szansa na sukces. Eurowizja 2020 sięgnęli po repertuar The Beatles. W odcinku usłyszymy kultowe hity ekipy z Liverpoolu takie jak Help!, Twist and Shout czy Please Please Me.

Piosenki brytyjskiego zespołu zaśpiewają:

 1. Marek Kaliszuk
 2. Nick Sinckler
 3. Basia Gąsienica Giewont
 4. Albert Černý z zespołu Lake Malawi (Czechy 2019)
 5. Norbert Legieć
 6. Marzena Ryt
 7. Adrian Makar

Szansa na sukces. Eurowizja 2020. – kiedy poznamy reprezentanta?

Wielki finał zaplanowano na 23 lutego i w tym dniu poznamy reprezentanta Polski. Troje finalistów, z trzech odcinków specjalnych zaśpiewa po dwa utwory. Pierwszy z nich będzie coverem piosenki jurora, który był gościem zwycięskiego odcinka wokalisty, a drugim będzie autorska piosenka, specjalnie nagrana na potrzeby Konkursu Piosenki Eurowizji. Z tym utworem zwycięzca Szansy na Sukces wystąpi również w Rotterdamie.

Eurowizja 2020: co wiemy?

65. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 12, 14 i 16 maja 2020 roku w Rotterdamie. Konkurs poprowadzą Jan Smit, Chantal Janzen oraz Edsilia Rombley. Tegorocznym hasłem konkursu jest Open Up!, do sloganu nawiązuje też logo oraz projekt sceny.

W konkursie weźmie udział 41 państw, w tym Polska. Do konkursu po roku przerwy powracają Bułgaria i Ukraina. Natomiast z rywalizacji zrezygnowały Węgry i Czarnogóra.

W ubiegłym roku Polskę reprezentował zespół Tulia z utworem Fire of Love (Pali się).

10 KOMENTARZE