Niespodzianka! Zwycięzca dziecięcej „Szansy na sukces” pojedzie do Gliwic

0
1309

Od kilku tygodni trwają castingi do dorosłej wersji reaktywowanej wiosną Szansy na sukces. Dziś na oficjalnym profilu programu pojawiła się informacja o przesłuchaniach dla najmłodszych uczestników. Odbędą się one już za kilka dni w Warszawie.

TVP uwielbia nas zaskakiwać nocą. Krótko po 22:00 na fan page’u programu Szansa na sukces pojawił się komunikat zapraszający dzieci w wieku od 9 do 14 lat na castingi do widowiska. Jak wynikało z treści postu, uczestnik naszego rodzimego talent show zostanie reprezentantem na Eurowizji Junior, która to odbędzie się w Gliwicach.

Krótko po publikacji naszego artykułu post został usunięty. Po chwili podano jednak nowy komunikat o podobnej treści:

https://www.facebook.com/szansanasukces2019/photos/a.419864025435236/475768893178082/?type=3

Jak ujawnia Jacek Kurski w wypowiedzi dla portalu WirtualneMedia.pl, taki format został przyjęty z trzech powodów. Po pierwsze, wśród uczestników innego formatu realizowanego przez TVP, The Voice Kids nie znaleziono dziecka tak uzdolnionego jak Roksana Węgiel. Po drugie, sam fakt organizowania przez TVP Eurowizji Junior, „dopomina się” o to, by to Polacy sami wybrali reprezentanta na ten konkurs. I wreszcie, po trzecie, sukces debiutantów w Opolu dobitnie udowadnia wiodącą rolę Szansy na sukces i TVP w kreacji oraz promocji piosenki. (całość wypowiedzi możecie przeczytać TUTAJ)

Pierwsze cztery odcinki (emisja od 8 września o 15:15) powracającego na jesień formatu ma być poświęcone grupie wiekowej od 9 do 14 lat. W ostatnim odcinku tego mini-cyklu pojawią się laureaci poprzednich odcinków (po dwóch z każdego), by zaprezentować jeden cover oraz jedną autorską piosenkę, przygotowaną z myślą o Eurowizji Junior. Zwycięzca tego epizodu, transmitowanego na żywo 29 września, pojedzie do Gliwic.

Tutaj możesz obejrzeć filmowy zwiastun castingów

Przypomnijmy, że ostatnie opolskie Debiuty były dość udane zarówno dla uczestników reaktywowanej Szansy…, jak i dla samej laureatki, Aleksandry Nykiel. To ona właśnie wygrała nagrodę publiczności, a uczestnik odcinka z Natalią Kukulską, Sargis Davtsyan, zawładnął sercami opolskich jurorów. Za sobą ma występ w koncercie poświęconym Annie Jantar, a także duet z Edytą Górniak.

Jak potoczą się losy uczestników nowej edycji Szansy na sukces? Przekonamy się niebawem. Format ponownie poprowadzi Artur Orzech.

Poprzednią reprezentantką Polski na Eurowizji Junior była zwyciężczyni pierwszej edycji The Voice Kids, Roksana Węgiel.

źródło i zdjęcie: fan page programu „Szansa na sukces”, wirtualnemedia.pl