Znamy coraz więcej szczegółów dotyczących programu Szansa na Sukces. Kultowy format Telewizji Polskiej po raz pierwszy posłuży do wyboru reprezentanta Polski na dorosłą Eurowizję. Kto zasiądzie w jury? Co zaśpiewają uczestnicy i kto nimi będzie? Poznaj zasady programu!

Na początku roku informowaliśmy o tym, że Szansa na Sukces wskaże reprezentanta na zbliżający się Konkurs Piosenki Eurowizji w Rotterdamie. Wokaliści, którzy chcieli spełnić swoje marzenie i wystąpić w selekcjach, mieli za zadanie wysłać do 13 stycznia do siedziby TVP próbkę swojego głosu. Na tej podstawie wybrani kandydaci zostali zaproszeni do udziału w kolejnym etapie, tj. odcinkach z udziałem jurorów.

Specjalna „Szansa na Sukces” wyłoni polskiego reprezentanta na Eurowizję 2020!

Szansa na Sukces: co zaśpiewają uczestnicy?

Jak informowaliśmy wczoraj, Telewizja Polska zaprosiła byłych reprezentantów Polski na Eurowizji, by ocenili zmagania uczestników programu. Na kanapach jurorskich zasiądą Cleo (ESC 2014), Michał Szpak (ESC 2016) oraz Gromee (ESC 2018). Co ciekawe, artyści biorący udział w formacie nie wykonają utworów z repertuaru gości specjalnych.

Szansa na Sukces: kto zasiądzie w jury?

W pierwszym odcinku programu, który zostanie wyemitowany w niedzielę, 2 lutego, usłyszymy przeboje legendarnego zespołu ABBA, zwycięzców Eurowizji z 1974 roku. W drugim odcinku czekają na nas uwielbiane przez fanów kompozycje z Konkursu Piosenki Eurowizji. Z kolei w trzecim odcinku wokalistki i wokaliści wykonają utwory z repertuaru słynnej grupy The Beatles. Do finału awansują tylko zwycięzcy odcinków. TVP zastrzega jednak sobie prawo wręczenia złotego biletu jednemu z uczestników formatu.

Szansa na Sukces: kto wystąpi?

W ostatnich godzinach szereg wykonawców poinformowało swoich fanów o udziale w odcinkach programu Szansa na Sukces. Wśród nich jest m.in. Saszan, uczestniczka Krajowych Eliminacji 2018. W ostatnich dniach głośno było także o zakwalifikowaniu się Emilii Saneckiej z zespołu Daj To Głośniej, twórców wakacyjnego hitu Mama Ostrzegała. Udział w programie zadeklarowali także wokaliści znani z innych formatów typu talent show: Weronika Curyło, finalistka siódmej edycji The Voice of Poland, a także Adrian Makar, zwycięzca siódmej edycji Mam Talent. W Szansie na Sukces na pewno wystąpi także Basia Gąsienica-Giewont, wokalistka i aktorka Teatru Roma w Warszawie. W sobotę do grona uczestników dołączyła chórzystka Gromee’go na ESC 2018 Kasia Dereń, a także znany z Fabryki Gwiazd Nick Sinckler.

W gronie uczestników należy także spodziewać się Alicji Szemplińskiej, laureatki ostatniej edycji The Voice of Poland 10, która w ostatnim czasie nagle odwołała swój koncert, zaplanowany na 19 stycznia w Gdańsku. Sporym zaskoczeniem może być także ponowny udział Aleksandry Nykiel, pierwszej po reaktywacji formatu zwyciężczyni formatu Szansa na sukces i laureatki w koncercie Debiuty 2019. Kolejnym, dość znanym nazwiskiem na liście uczestników jest Stashka, laureatka Baltic Song Contest 2014. Patryk Skoczyński, inowrocławianin znany z The Voice of Poland również dostał się do specjalnych odcinków Szansy na sukces.

W stawce zobaczymy też siostry Julię i Wiktorię Szlachta, które uczestniczyły w Szansie na Sukces w 2019 roku. Swój udział potwierdziła również Maja Hyży, która brała udział w Krajowych Eliminacjach w 2018 roku z piosenką Błysk. Kolejną uczestniczką jest Amelia Andryszczyk znana z programu The Voice Kids oraz uczestnictwa w Krajowych Eliminacjach do Eurowizji Junior 2016. Inną uczestniczką jest Paulina Czapla, która pojawiła się m.in. w programie X Factor oraz Must be the music – Tylko Muzyka. Do selekcji dostał się także Bartosz Kurkiewicz – wokalista zespołu Final Cut. Kurkiewicz był finalistą programu All Together Now. Śpiewajmy razem. W Szansie na Sukces wystąpi także Sargis Davtyan, uczestnik i zwycięstwa głosowania publiczności w konkursie Debiuty podczas ostatniego Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Udział w Szansie na Sukces weźmie także Albert Černý, członek grupy Lake Malawi, która reprezentowała Czechy na Eurowizji 2019 w Tel Awiwie. Dziś swój udział potwierdził także Norbert Legieć, niespełna 17-letni producent muzyki klubowej.

https://www.instagram.com/p/B7bmu4hBtp8/?igshid=15uz9iqgxj47f

 

https://www.instagram.com/p/B7d6luhFbbL/

Szansa na Sukces: co jeszcze wiemy?

Wielki finał zaplanowano na 23 lutego i w tym dniu poznamy reprezentanta Polski. Troje finalistów, z trzech odcinków specjalnych zaśpiewa po dwa utwory. Pierwszy z nich będzie coverem piosenki jurora, który był gościem zwycięskiego odcinka wokalisty, a drugim będzie autorska piosenka, specjalnie nagrana na potrzeby Konkursu Piosenki Eurowizji. Z tym utworem zwycięzca Szansy na Sukces wystąpi również w Rotterdamie.

Eurowizja 2020: co wiemy?

65. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 12, 14 i 16 maja w Rotterdamie. Konkurs poprowadzą Jan Smit, Chantal Janzen oraz Edsilia Rombley. Tegorocznym hasłem konkursu jest Open Up! Do tego sloganu nawiązuje też logo oraz projekt sceny. W konkursie weźmie udział 41 państw, w tym również Polska potwierdziła swój udział. Do konkursu po roku przerwy powracają Bułgaria i Ukraina. Natomiast z rywalizacji zrezygnowały Węgry i Czarnogóra. W ubiegłym roku Polskę reprezentował zespół Tulia z utworem Fire of love (Pali się).

Źródło: eurowizja.tvp.pl Foto: radiozet.pl