A special edition of Szansa na Sukces shall decide the Polish representative for Eurovision 2020 (photo from facebook.com/szansanasukcesopole2020)

Znamy skład jury eurowizyjnej edycji programu Szansa na Sukces, który wyłoni reprezentanta Polski na Eurowizję 2020. W gronie jurorów zobaczymy artystów wcześniej biorących udział w konkursie. 
Szansa na Sukces to format reaktywowany w 2019 roku przez Telewizję Polską. Po raz pierwszy pomoże on w wyborze reprezentanta na Eurowizję. Wcześniej tę metodę selekcji TVP sprawdziła przy okazji Eurowizji Junior, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Zwyciężczyni młodzieżowej wersji programu, Viki Gabor, wygrała 17. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci.

„Szansa na Sukces” wskaże reprezentanta na Eurowizję. Reakcje redaktorów eurowizja.org

Szansa na Sukces: Michał Szpak, Cleo i Gromee w jury

Zgodnie z formułą programu do udziału zostaną zaproszone osoby, które pomyślnie przejdą wewnętrzny casting. Do 13 stycznia chętni artyści mogli wysłać swoje nagrania. Najciekawsi wykonawcy wystąpią w trzech odcinkach specjalnych, których realizację przewidziano na 19 i 20 stycznia. W każdym z odcinków wybrani kandydaci będą prezentować jedną z piosenek z repertuaru gościa specjalnego, który jednocześnie zdecyduje o tym, kto zostanie laureatem. Trójka, która wygra odcinki, awansuje do finału programu Szansa na Sukces. Finaliści otrzymają specjalnie napisane dla nich piosenki. O tym, kto zwycięży zadecydują już 23 lutego jurorzy oraz telewidzowie.

Specjalna „Szansa na Sukces” wyłoni polskiego reprezentanta na Eurowizję 2020!

Do udziału w programie w charakterze gości specjalnych zaproszono byłych reprezentantów Polski na Eurowizji. Na kanapach zasiądą Cleo (14. miejsce w 2014 roku), Michał Szpak (8. miejsce w 2016 roku) oraz Gromee (14. miejsce w półfinale w 2018 roku). Każdy z artystów posiada szeroki dorobek muzyczny i wieloletnie doświadczenie w branży muzycznej.

Szansa na Sukces: kto wystąpi?

Wiemy już, że do udziału w programie zgłosił się zespół Daj To Głośniej, twórcy wakacyjnego hitu Mama ostrzegała. W odcinkach wystąpi także Adrian Makar, zwycięzca siódmej edycji programu Mam talent!. Wśród fanów pojawiają się spekulacje, że na scenie formatu Szansa na Sukces pojawi się zwyciężczyni ostatniej edycji The Voice of Poland, Alicja Szemplińska. Wielu widzów Eurowizji spodziewa się, że konkursowe piosenki, które otrzymają finaliści, stworzą Lanberry oraz Patryk Kumór.

Eurowizja 2020: co wiemy?

65. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 1214 i 16 maja w Rotterdamie. Konkurs poprowadzą Jan SmitChantal Janzen oraz Edsilia Rombley. Tegorocznym hasłem konkursu jest Open Up! Do tego sloganu nawiązuje też logo oraz projekt sceny. W konkursie weźmie udział 41 państw, w tym również Polska potwierdziła swój udział. Do konkursu po roku przerwy poprawa Bułgaria i Ukraina. Natomiast z rywalizacji zrezygnowały Węgry i Czarnogóra.

Źródło: plejada.pl