Szansa na Sukces - uczestnicy pierwszego odcinka, fot. Krzysztof Stefaniak

Już w najbliższą niedzielę emisja pierwszego odcinka programu Szansa na Sukces, w którym poznamy jednego z trzech finalistów polskich preselekcji na Eurowizję 2020. Siedmioro uczestników zmierzy się z hitami zespołu ABBA, zwycięzcy Eurowizji 1974. Kim są artyści, których usłyszymy 2 lutego na antenie TVP 2?

W tym roku Telewizja Polska wybierze reprezentanta na Eurowizję poprzez talent show Szansa Na Sukces. Spośród przeszło 500 zgłoszeń wyłoniono 21 artystów, których podzielono między trzy odcinki eliminacyjne. W każdym z koncertów spośród siedmiorga kandydatów zostanie wybrany jeden finalista (podobnie jak w standardowej edycji programu).

Na kanapie jurorskiej zasiądą byli reprezentanci Polski: Cleo (ESC 2014), Michał Szpak (ESC 2016) oraz Gromee (ESC 2018). Program poprowadzi Artur Orzech (polski komentator na Eurowizji, prowadzący standardowej wersji Szansy na Sukces oraz wielu edycji Krajowych Eliminacji). Pierwszy odcinek już w najbliższą niedzielę, 2 lutego, o godz. 15:15. Transmisję można śledzić w TVP 2.

Szansa na Sukces. Eurowizja 2020 – co wiemy?

Szansa na Sukces: kto wystąpi?

Tak prezentuje się pierwsza siódemka kandydatów, którą zobaczymy w najbliższej odsłonie Szansy na Sukces Eurowizja 2020:

Patryk Skoczyński – uczestnik szóstej edycji The Voice of Poland, w której trafił do drużyny Marii Sadowskiej (jurorka Krajowych Eliminacji do Eurowizji 2017). Patryk w programie rywalizację zakończył w drugim odcinku na żywo, gdzie wykonał eurowizyjne Heroes Månsa Zelmerlöwa (zwycięski utwór z ESC 2015). W ostatnich dniach w serwisach streamingowych pojawił się również debiutancki singiel Patryka zatytułowany Dom. Zważywszy na fakt, że premiera miała miejsce zaledwie kilka dni temu, fani spekulują, że utwór miałby szansę pojechać na Eurowizję, gdyby Patryk zwyciężył w pierwszym odcinku, a potem w finale programu Szansa na Sukces. 

Emilia Sanecka – wokalistka znanej formacji disco polo – Daj to Głośniej. Sławę zdobyli udziałem w konkursie dla amatorskich zespołów disco polo pt. Disco Star, emitowanym na antenie Polo TV. W maju wydali debiutancki singiel pt. Mama Ostrzegała, którego teledysk w serwisie YouTube obejrzano już ponad 100 milionów razy. Sporą popularnością cieszy się również ich drugi singiel pt. Kury, którego premiera miała miejsce w pierwszej połowie stycznia. Formacja ma także doświadczenie na wielu scenach telewizyjnych w kraju. Wystąpili m.in. na koncercie Roztańczony PGE Narodowy 2019 oraz podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów 2019 z Polsatem. 

Siostry Szlachta – Julia i Wiktoria Szlachta, zwyciężczynie czwartego odcinka wiosennego sezonu Szansy na Sukces 2019. Dziewczyny wystąpiły w odcinku z Marylą Rodowicz i zaśpiewały utwór Sing Sing. Sukcesy w programie zaowocowały udziałem w koncercie Lato muzyka zabawa – Wakacyjna Trasa Dwójki 2019 oraz Sylwester Marzeń z Dwójką. Co ciekawe, na obydwu koncertach młode wokalistki zaprezentowały utwory pochodzące z repertuaru zespołu ABBA (Dancing Queen w ramach letniej trasy TVP 2 oraz Happy New Year na koncercie sylwestrowym w Zakopanem). W listopadzie zeszłego roku miała miejsce premiera ich debiutanckiego singla pt. Tak jak my.

Szansa na Sukces: kim są uczestnicy?

Kasia Dereń – uczestniczka drugiej edycji programu Bitwa na głosy oraz trzeciej edycji The Voice of Poland, gdzie dotarła do półfinału. Polska chórzystka na Eurowizji 2018. Znana jest również z występów w wielu programach rozrywkowych, w tym m.in. w Miss Earth Poland oraz jako chórzystka w Kole Fortuny, Tańcu z Gwiazdami czy też Miss Supernational. W 2018 roku wydała swój debiutancki singiel Just A Few Words, stanowiący zapowiedź pierwszej płyty artystki. 

Amelia Andryszczyk – wokalistka już raz próbowała swoich sił w polskich eliminacjach. W 2016 roku wystąpiła w Krajowych Eliminacjach do Eurowizji Junior z utworem pt. Marzenia. W 2018 roku wzięła udział w premierowej edycji The Voice Kids, gdzie trafiła do drużyny Tomsona i Barona, kończąc rywalizację w półfinale widowiska. W lutym 2019 wydała swój debiutancki singiel pt. Nie Pozwolę Nam Się Bać.

Sargis Davtyan w 2019 roku zwyciężył w konkursie Debiutów 56. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Na swoim koncie ma również występ na Międzynarodowym Festiwalu Talentów im. Anny German. Sargis znany jest także z występów na festiwalach religijnych. Wydał do tej pory dwa single: Powiedz oraz Tam Gdzie Ja. Jest Ormianinem, w wieku dwóch lat przeprowadził się z rodziną do Polski. 

Maja Hyży – wzięła udział w trzeciej edycji programu X Factor, w którym dotarła do półfinału. W 2015 roku miała miejsce premiera jej debiutanckiego albumu zatytułowanego W chmurach. W 2018 roku zakwalifikowała się do finału Krajowych Eliminacji do Eurowizji z utworem Skin (Błysk). Wokalistka uplasowała się na siódmej pozycji w preselekcjach. 

Źródło: TVP; eska.pl; radio.zet; zyciorysy.info; plejada.pl