Albert Cerny z Lake Malawi wystąpi w finale programu "Szansa na sukces. Eurowizja 2020". (fot. Instagram artysty)

Znamy ostatniego finalistę programu Szansa na sukces. Eurowizja 2020. Cleo, Michał Szpak i Gromee zdecydowali, że do finału przechodzi Albert Černy, i to właśnie on za tydzień powalczy o reprezentowanie Polski na Konkursie Piosenki Eurowizji 2020 w Rotterdamie.

Reprezentant Czech na Eurowizji 2019, spotka się z Kasią Dereń i Alicją Szemplińską w finale, który już za tydzień. Decydujący glos należał w tym tygodniu do Cleo (ESC 2014) Przypomnijmy, że zgodnie z zasadami programu każdego tygodnia inny z członków jury ma przeważający głos o tym, kto otrzyma miejsce w finale. Prowadzącym cały program jest Artur Orzech, wieloletni komentator Konkursu Piosenki Eurowizji.

Szansa na Sukces. Eurowizja 2020 – co wiemy?

Oprócz tryumfu Alberta, zdecydowano o przyznaniu wyróżnienia. Otrzymali je: Basia Gąsienica – Giewont oraz Nick Sinckler.

Szansa na sukces. Eurowizja 2020: odcinek 3 – uczestnicy


Bohaterowie dzisiejszego odcinka zmierzyli się z legendarnymi utworami zespołu The Beatles. Poniżej przedstawiamy listę dzisiejszych wykonawców wraz z zaprezentowanym utworem:

  1. Marek Kaliszuk – Help!
  2. Nick Sinckler – Can’t buy me love (WYRÓŻNIENIE)
  3. Basia Giewont – Love me do (WYRÓŻNIENIE)
  4. Albert Černý – Please please me (ZWYCIĘZCA)
  5. Norbert Legieć – She loves you
  6. Marzena Ryt – Twist and shout
  7. Adrian Makar – Hard days night

Albert Černy – kim jest ostatni finalista programu Szansa na sukces. Eurowizja 2020

Albert Černý – piosenkarz i gitarzysta czeskiego pochodzenia. Wokalista zespołu Lake Malawi, z którym reprezentował Czechy w 64. Konkursie Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie. W finale konkursu z utworem Friend of a Friend, którego współtwórcą jest Mikołaj Trybulec, zajął 11. miejsce z dorobkiem 157 punktów. W tym samym roku wziął udział w międzynarodowym konkursie o Bursztynowego Słowika podczas Top of the Top Sopot Festival.

Szansa na Sukces. Eurowizja 2020: Kim są pozostali finaliści?

W finale na żywo, który odbędzie się 23 lutego o godz. 15:15 wystąpi trójka finalistów. Wykonają oni po jednym coverze wybranego przeboju z konkursu oraz utwór przygotowany specjalnie na Eurowizję 2020 w Rotterdamie. Zwycięzcę wybiorą wspólnie widzowie oraz jury programu. W pierwszych dwóch odcinkach eliminacyjnych wygrały: Kasia Dereń oraz Alicja Szemplińska, a dzisiaj do składu finałowego dołączył Albert Černy.

Szansa na sukces – historia programu

Szansa na sukces to program muzyczny typu talent show, w którym uczestnicy śpiewają w formie karaoke piosenki znanych wykonawców, którzy są jurorami danego odcinka. Uczestnik musi wybrać podkład muzyczny do swojego wykonania – z dodatkowo nagraną linią melodyczną lub bez niej. Zwycięzcy finału otrzymują prawo do występu na koncercie „Debiutów” na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Swoje kariery zapoczątkowały w programie gwiazdy sceny, takie jak Justyna Steczkowska (ESC 1995) czy Kasia Cerekwicka (Piosenka dla Europy 2006), ale też m.in. Kasia Stankiewicz, Ania Wyszkoni, Szymon Wydra, Andrzej Lambert i Natalia Szroeder.

Szansa na Sukces cieszy się długą historią i jest emitowana w TVP2 od końca 1993 roku. Do 2012 roku w roli prowadzącego mogliśmy oglądać dziennikarza i kabareciarza Wojciecha Manna, który zakończył swoją przygodę z programem, co było tez głównym powodem zdjęcia go z ramówki.

Po siedmiu latach przerwy Szansa na Sukces powróciła na antenę w 2019 roku, zaś prowadzącym został dziennikarz i komentator Eurowizji dla TVP – znany fanom konkursu Artur Orzech. Format ten posłużył również do wskazania Viki Gabor na reprezentantkę Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Gliwicach.

4 KOMENTARZE