Wiele tygodni milczenia i wielkie zaskoczenie! W barwach San Marino po raz czwarty wystąpi Valentina Monetta. Tym razem w duecie! 

Takiego obrotu spraw nie spodziewali się nawet najbardziej zagorzali fani wokalistki. Nadawca z San Marino długo milczał w kwestii wyboru swojego reprezentanta na Konkurs Piosenki Eurowizji do Kijowa. W ostatnich dniach usłyszeliśmy jedynie lakoniczne stwierdzenie, że utwór jest już od dawna wybrany, a na scenie pojawi się dwójka artystów – jeden pochodzący z Europy, a drugi spoza kontynentu!

Dzisiaj, ku zaskoczeniu fanów, na oficjalnym kanale Konkursu Piosenki Eurowizji na portalu YouTube opublikowano utwór reprezentujący San Marino w Kijowie. Wykonuje go nie kto inny jak Valentina Monetta! Wielu widzów wciąż pamięta emocje, jakie towarzyszyły awansowi San Marino do finału Eurowizji w Kopenhadze. Wybór ten zaskakuje zwłaszcza, że sama artystka przez ostatnie dwa lata stanowczo zaprzeczała jakoby pracowała nad powrotem na eurowizyjną scenę.

Trzykrotnej reprezentantce San Marino towarzyszyć będzie w tym roku Jimmie Wilson, czarnoskóry wokalistka pochodzący ze Stanów Zjednoczonych, a obecnie mieszkający we Frankfurcie. To kolejne zaskoczenie, zwłaszcza dla polskich fanów. Jimmie brał bowiem udział w polskiej edycji programu Must Be The Music, w której doszedł do półfinałów.

Eurowizyjny utwór San Marino po raz kolejny wyszedł przy współpracy jednego z najbardziej znanych oraz mającego na swoim koncie najwięcej konkursowych utworów autora. Jest nim nie kto inny jak Ralph Siegel. Czy taki nietypowy wybór ma szansę dać San Marino drugi w historii awans do finału Eurowizji?

Valentina i Jimmie zaśpiewają w drugiej połowie drugiego półfinału.

źródło: eurovision.tv (fot. SMRTV)

2 KOMENTARZE

  1. Ciężko by było wysłać gorszy kawałek niż w zeszłym roku, więc tu powiem, że San Marino dało radę. W moim rankingu utwór nie zamiesza, co najwyżej na dnie, ale przez to że znowu będę miał przyjemność oglądania Valentiny muszę pozmieniać inny ranking na 2017 – ten z najładniejszymi paniami. 😉

  2. A nieprawda, że nikt się nie spodziewał… mi przeszło przez myśl, że ponownie mogą zaangażować Valentinę Monettę 🙂 . No bo w sumie nie mają zbyt wielu opcji, jeśli chodzi o artystów rzeczywiście pochodzących z San Marino… 🙂 . Z artystami z innych krajów Europy nie za bardzo im ostatnio wychodziło, więc powrót do pani Monetty wydaje się dosyć logiczny 🙂 . No a dodatkowo, zaangażowali artystę spoza Europy, co już rzeczywiście jest zaskakujące.

    O samym utworze mogę powiedzieć, że jest niezły. Wpada w ucho, ciekawa melodia, no i disco w takim trochę dawniejszym stylu. Szkoda, że nie ma nic po włosku, no ale w sumie to też nie jest jakoś bardzo zaskakujące, niestety… Ogólnie, plus dla tej piosenki, jestem na tak. Może nawet jeszcze trochę bardziej mi się spodoba, ale nie sądzę, żeby na tyle, aby zagłosować (bo po prostu, jak dla mnie, jest kilka lepszych, tzn. moi główni faworyci, plus może Izrael i ktoś tam jeszcze… czyli i tak San Marino chyba wchodzi do mojej pierwszej dziesiątki 🙂 ). Awansu do finału życzę, jak najbardziej!