Po wczorajszej rundzie „Expert-Check” trwającej niespełna 9 godzin, poznaliśmy szóstkę finalistów, którzy staną do walki o miano reprezentanta Szwajcarii w przyszłorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji. W finałowej stawce nie znalazła się Gosia Andrzejewicz.

W przeciwieństwie do lat ubiegłych, tegoroczne szwajcarskie preselekcje potrwają do lutego. Wczoraj podczas półfinałowej rundy Expert-Check wystąpiło 18 uczestników, którzy zostali wybrani nie tylko poprzez platformę internetową (9 półfinalistów z ramienia SRF), ale także zostali wytypowani wewnętrznie przez stacje RTS oraz RSI (kolejno: 6 i 3 kandydatów). Podczas wczorajszych zmagań (które trwały ponad 9 godzin) na scenie zaprezentowali się wszyscy uczestnicy. Polscy fani trzymali mocno kciuki za Gosię Andrzejewicz, która ostatecznie nie otrzymała biletu do ścisłego finału. Czteroosobowe jury wytypowało następujących finalistów:

  • 3ForAll – Together Forever
  • Nino Colonna – La Luce Del Cuore
  • Yasmina Hunzinger I Still Believe
  • Christian Tschanz – Au Paradis
  • Natacha & Stéphanie – Une Terre Sans Vous
  • Sebalter Hunter Of Stars

Zgodnie z regulaminem preselekcji do finału awansowała trójka uczestników niemieckojęzycznej stacji SRF, dwójka z ramienia francuskojęzycznej RTS oraz jeden artysta z włoskojęzycznej stacji RSI. Poziom tegorocznych preselekcji nie różni się zbytnio od ubiegłorocznych, jednak szwajcarskie media już teraz spekulują o ewentualnej wygranej Yasminy Hunzinger – znanej z udziału w programie The Voice of Germany – oraz zespołu 3ForAll, którzy popularność zyskali dzięki udziałowi w szwajcarskiej edycji programu The Voice. Przypominamy, że finał w Szwajcarii odbędzie się 1 lutego. Do tego czasu finaliści będą zapraszani do programów śniadaniowych oraz audycji radiowych w celu promocji swoich konkursowych utworów.

 

Źródło: eurovision.tv, esctoday.com, youtube.com, inf. wł. srf.ch

Zdjęcie: srf.ch