Szwedzkie media spekulują, że David Lindgren powróci do roli prowadzącego Melodifestivalen! 

Tabloid Aftonbladet donosi, że wielokrotny uczestnik szwedzkich selekcji – David Lindgren poprowadzi Melodifestivalen. Lindgren nie był jednak faworytem do roli prowadzącego. W redakcji rozrywki SVT, jak donosi Aftonbladet, zapanował chaos, gdy główny kandydat został zatrzymany przez kierownictwo stacji. Jednak SVT planuje rozwiać wszystkie wątpliwości na planowanej konferencji prasowej.

David Lindgren był jednym z trzech prowadzących Melodifestivalen 2017, obok Clary Henry i Hassego Anderssona. Szwedzkie media pozytywnie odnoszą się do konferansjerki Lindgrena. Aftonbladet  chwali go za udane wiązanki piosenek z Melodifestivalen, gdzie między innymi pochwalił się znamiennym ciałem tatuśka, jak to określił sam prowadzący (ZOBACZ). Jak dowiedział się tabloid, negocjacje z wykonawcą rozpoczęły się już latem.

Pierwotnie Lindgren nie miał prowadzić sam Melodifestivalen. Kandydatura faworyta do współprowadzenia  selekcji została nagle zatrzymana przez kierownictwo szwedzkiego nadawcy. Decyzja pojawiła się tydzień temu i wymusiła produkcji selekcji znaczne zmiany związane m.in. ze scenariuszem programu. Główna wykonawczyni z ramienia SVT – Anette Hellenius, tak komentuje całą sprawę:

Jesteśmy w  stałym kontakcie z wieloma osobami, które są zainteresowane prowadzeniem Melodifestivalen krótko – i długoterminowo. Wszystko co zaplanowaliśmy na rok 2018 będzie zaprezentowane na specjalnej konferencji prasowej, gdy dopniemy wszystko na ostatni guzik.

Od wprowadzenia obecnego systemu Melodifestivalen (2002), tylko dwie osoby prowadziły selekcje więcej niż jeden raz. Był to Kristian Luuk (2007, 2008) oraz Gina Dirawi (2012,2013,2016).

Kim jest David Lindgren?

Piosenkarz i artysta musicalowy – można go kojarzyć z ról w szwedzkiej wersji Deszczowej piosenkiMamma mia, High School Musical czy Lakieru do włosów. Prowadzi również program dla dzieci – Supershowen. W Melodifestivalen startował trzy razy – w 2012 z Shout It Out (4. miejsce w finale), w 2013 ze Skyline (8. miejsce w finale) i w 2016 z We are Your Tomorrow (11. miejsce w finale).

UPD: SVT potwierdza doniesienia

Podczas zorganizowanej 2 listopada konferencji prasowej ostatecznie potwierdziły się wcześniejsze doniesienia prasowej dotyczące gospodarza Melodifestivalen 2018. Drugi rok z rzędu będzie to David Lindgren, tym razem jednak sam, bez wsparcia innego konferansjera, będzie musiał udźwignąć na swoich plecach ciężar prowadzenia szwedzkich preselekcji. Anette Hellenius tak skomentowała wybór:

David jest wspaniałym artystą, który błyszczał w roli prowadzącego i podbił serca widzów podczas Melodifestivalen 2017. Ma jeszcze wiele twarzy do pokazania.

Fot. Ulrika Malm/SVT

Co wiemy o Melodifestivalen 2018?

  • Gdzie będzie gościć Melodifestivalen 2018? (TUTAJ)

  • 2771 piosenek zawalczy o udział w Melodifestivalen 2018 (TUTAJ)

Źródło: Aftonblatdet, Göteborgs Posten, svt.se/melodifestivalen; Foto: TT
Współpraca przy artykule: Wioleta Pyśkiewicz