Foto: Robin Lorentz-Allard

Dowiedz się, kto weźmie udział w ostatnim odcinku półfinałowym szwedzkich preselekcji, a także gdzie i o której obejrzeć koncert oraz gdzie posłuchać utworów!

To już ostatni odcinek półfinałowy Melodifestivalen. Z wynikami poprzednich koncertów można zapoznać się TUTAJ oraz TUTAJ.

Podobnie jak w ostatnim tygodniach, również i w tym nie zabraknie emocji. W stawce jest trzech debiutantów w Melodifestivalen oraz również debiutujący zespół, który już dawno rozpoczął karierę w kraju i jest rozpoznawalny. Pozostali uczestnicy to osoby, którym nieobca jest rywalizacja o uczestnictwo w Eurowizji. Poniżej lista uczestników w kolejności startowej:

 1. Emmi Christensson – Icarus
  (Sara Biglert, Thomas G:son, Andreas Hedlund, Christian Schneider)
 2. Elias Abbas – Mitt paradis
  (Hamed ”K-One” Pirouzpanah, Sami Rekik, Anderz Wrethov)
 3. Felicia Olsson – Break That Chain
  (Bobby Ljunggren, Kristian Lagerström, Henrik Wikström, Joy Deb)
 4. Rolandz – Fuldans
  (Fredrik Kempe, David Kreuger, Robert Gustafsson)
 5. Olivia Eliasson – Never Learn
  (Anton Ewald, Astrid Smeplass, Jonas Wallin)
 6. Felix Sandman – Every Single Day
  (Noah Conrad, Tony Ferrari, Parker James, SANDMAN, Jake Torrey)
 7. Mariette – For You
  (Jörgen Elofsson)

Z sylwetkami uczestników można zapoznać się we wcześniejszym artykule TUTAJ. Transmisja online zaczyna się o godzinie 20:00 TUTAJ, natomiast jeśli ktoś chce zapoznać się ze studyjnymi wersjami utworów, może ich posłuchać TUTAJ (link aktywny w godzinach 14:00 – 20:00).

Tradycyjnie dwie propozycje dostaną się do finału, dwie kolejne do etapu drugiej szansy (Andra Chansen), gdzie już za tydzień rywalizować będą o udział w finale. Według bukmacherów największe szanse na finał mają Felix Sandman i Mariette, na drugą szansę – Rolandz i Emmi Christensson. Według sondy przeprowadzonej przez Melodifestivalklubben (OGAE Sweden) największe szanse na awans do finału mają Mariette oraz Elias Abbas, natomiast do Andra Chansen – Rolandz i Emmi Christensson. Jak tym razem sprawdzą się sonda i przewidywania bukmacherskie?

Fragmenty prób można obejrzeć tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=EkzQsNb77xg

[UPD] Do finału SVT Melodifestivalen awansowali Mariette oraz Rolandz. Do koncertu drugiej szansy awansowali Olivia Eliasson i Felix Sandman.

Źródło: svt.se/melodifestivalen