STOCKHOLM 20181127 Artisterna kommer att tävla i Melodifestivalens andra deltävling i Malmö. Idag presenterades samtliga artister som ska delta i Melodifestivalen 2019 under en pressträff på SVT. Foto: Jessica Gow / TT kod 10070

Przed nami drugi półfinał szwedzkiego Melodifestivalen 2019. Tym razem zobaczymy artystów na scenie w Malmö Arenie. Poznajmy ich.

Śladami preselekcji: Melodifestivalen. Hela Sveriges Fest

1. Andreas Johnson – Army of Us (tekst/muzyka: Andreas Johnson, Jimmy Jansson, Sara Ryan, Andreas „Stone” Johansson, Sebastian Thott)

Prawdziwy weteran szwedzkich preselekcji, w których pojawił się 6 razy jako uczestnik i raz jako kompozytor utworu To the End zespołu YOHIO. Jego debiutancki album ukazał się w 1996 roku. Andreas znany jest również polskim odbiorcom m.in. dzięki utworom Glorious czy Show me XXXX. W 2006 roku pojawił się nawet na Sopot Festival, gdzie walczył o Bursztynowego Słowika.

2. Malou Prytz – I Do Me (tekst/muzyka:Isa Tengblad, Elvira Anderfjärd, Fanny Arnesson, Adéle Cechal)

Tegoroczne preselekcje są jej pierwszymi. Śpiewa od trzeciego roku życia. W wieku 9 lat wzięła udział w swoim pierwszym konkursie talentów. Chodzi do pierwszej klasy liceum o profilu ekonomicznym. Gra też w drużynie unihokeja.

 

View this post on Instagram

 

2. Malou Prytz – I Do Me Malou przenosi nas do czasów licealnych. Jej występ rozgrywa się na korytarzu w szkole. Prosta piosenka, prosty tekst do potupania nóżką 😉 Czy młoda publiczności zadziała w aplikacji Melo? I tym samym pozwoli do awans do dalszego etapu? Przekonamy się w sobotę 💁‍♂️ Na scenie oprócz dwóch tancerek mamy dwa rusztowania w kształcie sześcianu z ławeczkami w środku. W obrazku zobaczymy, ze wokalistka dostaje się tam przez szkolna szafkę jak w amerykańskich serialach 😉 #melfest #malmo #malmö #szwecja #sweden #sverige #melodifestivalen #melfest2019 #malouprytz #idome #school #americandream #highschool #nice #awesome #dance #party

A post shared by eurowizja.org | OGAE Poland (@eurowizjaorg) on Feb 7, 2019 at 5:44am PST

3. Oscar Enestad – I Love It (tekst/muzyka: Emanuel Abrahamsson, Parker James, Oscar Enestad)

To jego drugi start w Melodifestivalen. Pierwszy raz pojawił się w 2017 roku jako członek zespołu FO&O (wcześniej znanego też jako The Fooo Conspiracy). Grupa dostała nawet szwedzką nagrodę za debiut roku. Oscar wydał swój pierwszy solowy singiel Heaven on My Skin w 2018 roku.

4. Jan Malmsjö – Leva livet (tekst/muzyka: Anderz Wrethov, Elin Wrethov, Johan Bejerholm)

To drugi start artysty w preselekcjach. Zadebiutował na nich w 1969 roku z utworem „Hej clown”, z którym uplasował się na drugim miejscu. Pojawił się w wielu musicalach, operetkach czy programach rozrywkowych. Prywatnie jest mężem aktorki Marie Göranzon.

5. Vlad Reiser – Nakna i regnet (tekst/muzyka: Lukas Nathansson, John Hårleman, Vlad Reiser, Chris Enberg)

Preselekcyjny debiutant. Pochodzi z Białorusi, zaś do samej Szwecji przeprowadził się z rodziną w wieku 9 lat. Poważny uraz przerwał jego sportową pasję. Wtedy też postanowił ze swoim kolegą założyć kanał na YouTube: NormelTV, który dzisiaj liczy sobie około 60 tys. subskrybentów.

6. Hanna Ferm & Liamoo – Hold You (tekst/muzyka: Jimmy Jansson, Fredrik Sonefors, Hanna Ferm, Liam Pablito Cacatian Thomassen)

Liamoo znany jest z ubiegłorocznego Melodifestivalen. Model, zwycięzca Idola 2016. Hanna natomiast debiutuje w preselekcjach. Wcześniej, w 2014 i 2016 roku, próbowała swoich sił w szwedzkich programach typu talent show. W 2018 roku ukazały się jej 2 utwory: Never Mine oraz Bad Habit.

7. Margaret – Tempo (tekst/muzyka: Anderz Wrethov, Jimmy Jansson, Laurell Barker, Sebastian von Koenigsegg)

Polski akcent w szwedzkich preselekcjach, w których startuje po raz drugi. Dzięki utworowi In My Cabana uplasowała się w ubiegłym roku na siódmym finałowym miejscu. Fani Eurowizji znają ją również z polskich Krajowych Eliminacji (2016). Na scenie muzycznej zadebiutowała singlem Thank You Very Much (2012). Ulubionym utworem Margaret ze wszystkich edycji Melodifestivalen jest Heroes Månsa Zelmerlöwa.

View this post on Instagram

7. @margaret_official – Tempo To jest to na co wszyscy czekaliśmy TEMPO. Mamy tutaj zaserwowane interaktywne show. Naszej Margaret towarzyszy czterech tancerzy ubrani cali na różowo z kolei Margaret ma na sobie niebieski kostium. Klika razy mamy tak ze Margaret stoi sama za nią pojawia się green screen a na telebimie wyświetlani są tancerze w zamkniętym boxie. Wyglada to bardzo zjawiskowo i technologicznie naszpikowane. Jak wypadnie w sobotę? Musicie koniecznie odpalić SVT PLAY i przekonać się na własnych oczach 😉 #margaret #tempo #polska #poland #pink #blue #plotek #jastrzabpost #dziejesie #melodifestivalen #onet #haba #awesome #crazy #malmo #eurowizja #eurovision #israel #telaviv

A post shared by eurowizja.org | OGAE Poland (@eurowizjaorg) on

Przedsmak tego, co usłyszymy w sobotę można przesłuchać pod tym linkiem.

Drugi półfinał Melodifestivalen 2019 już w najbliższą sobotę 9 lutego. Transmisję online będzie można tradycyjnie już śledzić na svtplay.se.

Źródło: blogg.svt.se
Foto: Jessica Gow / TT