W sobotę wieczorem odbędzie się półfinał drugiej szansy, który wyłoni ostatnią czwórkę finalistów. Konkurs gościć tym razem będzie Kristianstad, miasto położone w południowej Szwecji. 

To już ostatnia prosta przed finałem! Tym razem, zamiast tradycyjnego półfinału, ósemka wykonawców zmierzy się w pojedynkach, których zwycięzcy otrzymają wymarzony awans do wielkiego finału. Pary zostały utworzone w taki sposób aby utwór, który zajął trzecie miejsce w półfinale walczył z utworem, który zajął miejsce czwarte. Oto walczące ze sobą pary:

MargaretIn My Cabana VS MonchoCuba Libre

RenaidaAll The Feels VS Olivia Eliasson Never Learn

FELIX SANDMANEvery Single Day VS Mimi WernerSongburning

Sigrid Bernson Patrick Swayze VS MendezEveryday

W tym roku nastąpi mała zmiana w podawaniu wyników konkursu. Zamiast zbiorczego podawania wyników po zakończeniu wszystkich występów jak w latach ubiegłych, telewizja SVT zdecydowała, iż tym razem wyniki będą podawane po każdym duelu. 

Podczas wczorajszego głosowania publiczności, najwięcej głosów uzyskał Mendez, zaś najmniej Olivia Eliasson. Margaret zajęła w głosowaniu przedostatnie, siódme miejsce. Obserwatorzy słusznie zauważają, iż wyniki mogą być niemiarodajne gdyż publiczność została poproszona o wskazanie tylko i wyłącznie swojego jednego faworyta a nie o zwycięzce każdego pojedynku. Jednakże, gdyby tylko wczorajsze głosowanie publiczności było brane pod uwagę, do finału oprócz Mendeza weszliby także Moncho, Renaida oraz Felix Sandman.

Fragmenty prób z Andra Chansen można obejrzeć tutaj.

Półfinał Drugiej Szansy można będzie obejrzeć tutaj. Rozpocznie się on o 20:00. 

[UPD] Do finału zakwalifikowali się Margaret, Renaida, Felix Sandman oraz Mendez.

Źródło: SVT, wiwibloggs. Zdjęcie: SVT

 

1 KOMENTARZ

  1. Ktos jej poradzil aby pokazala majtki, wtedy beda wiecej pisac, darmowa reklama. Ale w Szwecji tak nie dziala, pokazywanie majtek i wypinanie duupci jest passe. Lepiej jak miala nogi zakryte, nie pokazuje sie czegos na swoja niekorzysc. Nie chodzi tu o pruderie tylko o estetyke – klusek sie nie pokazuje.