W sobotę wieczorem odbędzie się trzeci półfinał szwedzkich selekcji Melodifestivalen 2018. Tym razem koncert odbędzie się w Malmö, trzecim pod względem wielkości miastem w Szwecji.

W trzecim półfinale wystąpią:

  1. Martin Almgren – A Bitter Lullaby
  2. Barbi Escobar – Stark
  3. Moncho  Cuba Libre 
  4. Jessica Andersson – Party Voice
  5. Kalle Moraeus i Orsa Spelmän – Min dröm
  6. Dotter – Cry
  7. Mendez – Everyday

Więcej informacji na temat uczestników trzeciego półfinału znajdziesz tutaj.

Piosenki dostępne są do odsłuchu tutaj.

Jak oglądać? Trzeci półfinał rozpocznie się o godzinie 20:00 i będzie można go obejrzeć tutaj.

Z całej siódemki uczestników, czwórka przejdzie do kolejnych etapów selekcji: dwie piosenki zakwalifikują się do wielkiego finału, zaś zdobywcy trzeciego czwartego miejsca będą walczyli o finał w półfinale drugiej szansy. Według bukmacherów, aktualnie największe szanse na finał mają Mendez oraz Martin Almgren, zaś do półfinału drugiej szansy typuje się Dotter oraz Jessicę Andersson. Z bukmacherami wydaje się zgadzać również widownia wczorajszej próby generalnej, która również umieściła w TOP 4 właśnie tych czterech wykonawców. Zatem, na ten moment, bez większych szans wydają się być Moncho, Kalle Moraeus oraz Barbi Escobar.

https://www.instagram.com/p/BfRX03ljYgK/?hl=en&taken-by=wiwibloggs

Półfinał rozpocznie prowadzący David Lindgren wykonując Livet är en dröm zaś w przerwie na głosowanie usłyszymy popularną wokalistkę Linneę Henriksson w utworze Mamma är lik sin mamma z repertuaru legendarnej Siw Malmkvist (Szwecja ESC 1960, Niemcy ESC 1969).

[UPD] Do finału awansowali: Martin AlmgrenJessica Andersson. Natomiast w drugiej szansie znaleźli się: Moncho i Mendez. Z przygodą z Melodifestivalen pożegnali się:Kalle Moraeus & Orsa Spelmän, Dotter i Barbi Escobar.

Źródło: SVT, aftonbladet,wiwibloggs, eurovisionworld.  Foto: SVT