Dzisiaj rozpoczynają się najbardziej wyczekiwane przez wielu preselekcje – Melodifestivalen. Szwedzki maraton będzie miał swój początek w Karlstadzie. 

Karlstad gościł Melodifestivalen już kilkukrotnie. W tym roku roku miasta, które goszczą szwedzkie selekcje zdecydowały podejść do zadania dużo poważniej. Przykładowo, każdy półfinał poprzedza mała ceremonia otwarcia, która jest dostępna publicznie.

W tym półfinale zobaczymy w odpowiedniej kolejności:

Zapoznaj się z sylwetkami uczestników 1. pófinału TUTAJ.

  1. Sigrid Bernson – Patrick Swayze
  2. John Lundvik – My turn
  3. Renaida – All the feels
  4. Edward Blom – Livet på en pinne
  5. Kikki Danielsson – Osby Tennessee
  6. Kamferdrops – Solen lever kvar hos dig
  7. Benjamin Ingrosso – Dance you off

ZAPOZNAJ SIĘ Z PIOSENKAMI: TUTAJ.

https://www.instagram.com/p/BeubKYXjE45/

 

 

Podczas półfinału usłyszymy również piosenkę One together w wykonaniu prowadzącego Davida Lindgrena. Ten utwór jest motywem przewodnim tegorocznego Melodifestivalen. Natomiast podczas jednego ze skeczów zobaczymy Annę Book, która zasłynęła dwa lata temu z dyskwalifikacji na 2 dni przed swoim półfinałem. Podczas przerwy na głosowanie wystąpi legendarny Ebbot Lundberg z formacji Soundtrack of our lives, który wykona utwór Anitu Lindbloms Sånt är livet. Lundberg wykona ten utwór razem z chórem dzieci przebranych za superbohaterów.

Kto ma największe szanse na awans do finału?

Według bukmacherów w finale powinniśmy zobaczyć Benjamina Ingrosso oraz Kamferdrops. O awans do półfinalu drugiej szansy mogą powalczyć Sigrid Bernson i John Lundvik. Natomiast ankietę portalu Aftonbladet wygrał Ingrosso (40,79%). Co ciekawe, na pierwszym miejscu głosowania podczas próby generalnej znalazł się John Lundvik. Jeśli awansuje do finału, to Lundvik przełamie „klątwę 2. miejsca startowego”.

Jak oglądać?

1.półfinał Melodifestivalen rozpocznie się o godzinie 20 i będzie można śledzić transmisję TUTAJ.

UPDATE: Do finału awansowali John Lundvik oraz Benjamin Ingrosso a do półfinału drugiej szansy awansowali Renaida oraz Sigrid Bernson. 5-7 miejsce zajęli kolejno Edward BlomKamferdropsKikki Danielsson.

Źródło: SVT, Aftonbladet, Eurovisionworld; Foto: Stina Stjernkvist/SVT

1 KOMENTARZ