Rolandz, Felicia Olsson, Olivia, Felix Sandman, Mariette, Emmi Christensson och Elias Abbas kommer att tävla i Melodifestivalen 2018 (deltävling 4 i Örnsköldsvik). Foto: Jessica Gow / TT

Prezentujemy ostatni już artykuł przedstawiający sylwetki uczestników Melodifestivalen 2018. Ostatni półfinał rozegrany zostanie w miejscowości Örnsköldsvik dnia 24 lutego.

 • Foto: Janne Danielsson/SVT

  Emmi Christensson Icarus
  Emmi Filippa Christensson, ur. 17 sierpnia 1984 w Vessigebro, jest szwedzką piosenkarką, artystką musicalową i aktorką. Zagrała główną rolę w kilku musicalach – w 2014 roku dostała rolę Christine Daaé w spektaklu Upiór W Operze w londyńskim Her Majesty’s Theatre. Christensson zaśpiewała hymn narodowy przed międzynarodowym meczem pomiędzy Szwecją i Islandią na stadionie piłkarskim Råsunda. W nowej wersji bajki Piękna i Bestia dubbinguje szwedzki głos postaci Emmy Watson, Belli.

 • Foto: Janne Danielsson/SVT

  Elias AbbasMitt paradis
  Najmłodszy uczestnik MF pochodzi z Rinkeby i chce swoim udziałem szerzyć miłość i szczęście. Uczy się w pierwszej klasie szkoły średniej. Został odkryty jako jedenastolatek przez autorka tekstów i producenta K One, odpowiedzialnego za powstanie takich utworów, jak np. Undo Sanny Nielsen czy I Can’t Go On Robina Bengtssona. W 2017 roku Elias zadebiutował singlem Min Queen.

 • Foto: Janne Danielsson/SVT

  Felicia OlssonBreak That Chain
  Felicia Svea My Olsson, ur. 16 grudnia 1994 r. to szwedzka piosenkarka, która wzięła udział w drugim półfinale Melodifestivalen 2013 w Göteborgu, gdzie zajęła piąte miejsce z utworem Make Me No 1. Pracuje w międzynarodowej szkoła języka angielskiego w Eskilstunie. Zagrała tytułową rolę w musicalu Aida w Kolhusteatern.

 • Foto: Janne Danielsson/SVT

  RolandzFuldans
  Rolandz to dansband założony w 2008 roku przez Roberta Gustafssona. Przełom w karierze nastąpił podczas występu w Dansbandskampen w 2008 roku. Liderem i głównym bohaterem Rolandz jest postać Rolanda Järverupa, którego Robert Gustafsson zagrał w 1999 roku w filmie Torsk på Tallinn autorstwa Killinggängeta. Później powstał pomysł stworzenia zespołu z wykorzystaniem postaci Rolanda Järverupa.

 • Foto: Janne Danielsson/SVT

  OliviaNever Learn
  Olivia Eliasson to 21-latka, która została odkryta przez Antona Ewalda po wrzuceniu na YouTube coveru jego utworu Begging, z którym debiutował w Melodifestivalen w 2013 roku. Never Learn zostało napisane dla Olivii przez Ewalda. Olivia, oprócz kariery muzycznej, angażuje się w modę, urodę, taniec, treningi i studiuje fizjoterapię.

 • Foto: Janne Danielsson/SVT

  Felix SandmanEvery Single Day
  Felix debiutował w Melodifestivalen w 2017 roku razem z zespołem FO&O, zajmując 11 miejsce w finale z piosenką Gotta Thing About You. Aktualnie zespół jest w stanie zawieszenia, a członkowie działają niezależnie. Tegoroczna piosenka konkursowa została napisana wraz z amerykańską autorką piosenek w Los Angeles i opowiada o rozpadzie związku i byłej dziewczynie.

 • Foto: Janne Danielsson/SVT

  MarietteFor You
  Mariette (wcześniej MaryJet), urodzona 23 stycznia 1983 r. w Harplinge, jest szwedzką piosenkarką, artystką i autorką piosenek. Dwukrotnie brała udział w Melodifestivalen i osiągnęła finał – w 2015 roku z piosenką Don’t Stop Believing i w 2017 roku z piosenką A Million Years. Brała także udział w szwedzkiej edycji Idola w 2009 roku.

Źródło: SVT, Wikipedia, Aftonbladet, Ekuriren.se