Pozostały już tylko cztery miejsca w przyszłotygodniowym finale Melodifestivalen. Przypadną one zwycięzcom dzisiejszej rundy dogrywkowej – Andra Chansen!

Za nami cztery półfinały – z każdego z nich dwóch artystów awansowało bezpośrednio do finału. Natomiast ci wykonawcy, którzy zajmowali miejsca trzecie i czwarte w swoich półfinałach, kwalifikowali się do rundy dogrywkowej, czyli tak zwanej Andra Chansen, która odbędzie się już dziś w Helsinborgu.

Na starcie pojawi się więc ośmiu artystów, którzy podzieleni zostali na cztery pojedynki. Producenci dzielili wykonawców na pojedynki opierając się na formule czwarte miejsce w półfinale kontra trzecie miejsce w półfinale. Zwycięzca każdego z tych starć będzie miał możliwość wystąpienia podczas finału Melodifestivalen, który odbędzie się już za tydzień w Sztokholmie. Pojedynki dzisiejszego wieczoru prezentują się następująco:

Andreas Weise – ”Bring Out the Fire” vs Linus Svenning – ”Forever Starts Today”
Hasse Andersson – ”Guld och gröna skogar” vs Kristin Amparo – ”I See You”
Dolly Style – ”Hello Hi” vs Dinah Nah – ”Make Me (La La La)”
Behrang Miri feat. Victor Crone – ”Det rår vi inte för” vs Samir & Viktor – ”Groupie”

Co warte uwagi, duet Behrang Miri i Victor Crone zostanie dziś zasilony o jeszcze jedną osobę – będzie to Marlena Ernman – zwyciężczyni Melodifestivalen 2009. Podczas interval actu wystąpi nastomiast Loreen, gdzie zaprezentuje swój najnowszy singiel zatytułowany Paper Light.

Dwa lata temu to właśnie z rundy dogrywkowej Andra Chansen pochodził późniejszy triumfator Melodifestivalen – Robin Stjernberg.

Start o 20:00 – transmisja będzie dostępna na stronie internetowej telewizji SVT.

UPDATE!
Pierwszy pojedynek wygrał Linus Svenning, drugi Hasse Andersson, trzeci Dinah Nah a czwarty Samir & Viktor!

(fot. SVT.se)

2 KOMENTARZE