Wczoraj miała miejsce premiera teledysku do nowej wersji piosenki Keep The Faith, z którą reprezentantka Gruzji Tamara Gachechiladze na nadchodzącej Eurowizji walczyć będzie o pierwsze zwycięstwo dla tego zakaukaskiego kraju.

Tamara Gachechiladze to 10. reprezentantka Gruzji w jej eurowizyjnej historii. O wyjazd na ESC otarła się już w 2009, lecz ostatecznie w Moskwie się nie pojawiła, ponieważ piosenka którą wykonywała wraz z zespołem 3G oraz Stephanem Mgebrishvili – We Don’t Wanna Put In – została uznana za zbyt polityczną. W tym roku Tamara samodzielnie wygrała selekcje i nic nie stoi na przeszkodzie aby trafiła na Eurowizję do Kijowa. Wykona na niej utwór Keep The Faith. 

Wczoraj premierę miał teledysk do piosenki Tamary, w którym usłyszeć można nową, zrevampowaną wersję. Kompozytorką utworu jest między innymi sama Gachechiladze, a także Anri Jokhadze (ESC 2012 Gruzja). Keep The Faith został przearanżowany przez Bravo Studio, a w nagraniu nowej wersji uczestniczył 25 osobowy chór Państwowego Konserwatorium pod dyrygenturą Vakhtanga Gabidzashviliego. Reżyserem teledysku jest Temo Kvirkvelia.

Po raz pierwszy nową wersję piosenki Tamara wykonała przy okazji specjalnej gali z okazji zniesienia wiz dla obywateli gruzińskich na tereny Unii Europejskiej.

Tamara, bądź też Tako, Gachechiladze korzysta z okazji i promuje się w Europie. Była gościem pierwszego półfinału selekcji ukraińskich, a także wzięła udział w imprezie Israel Calling. Ma też zaśpiewać na Eurovision in Concert oraz Eurovision Spain Pre-Party

Nie wiemy póki co zbyt wiele na temat planów Gruzinki na eurowizyjny występ, lecz chodzą plotki, że po raz kolejny zakaukaski nadawca GBP zatrudnił do współpracy szwedzką choreografkę Sachę Jean-Baptiste.

Źródło & Foto: 1tv.ge