Reprezentanci Rosji na Eurowizji Junior 2019 - Tatjana Mieżencewa i Dienbierieł Oorżak

Zakończyły się rosyjskie preselekcje do Eurowizji Junior. Tatjana Mieżencewa i Dienbierieł Oorżak z piosenką Время для нас (Czas dla nas) będą chcieli powtórzyć sukces Poliny Boguszewicz i z Gliwic przywieźć do Rosji najcenniejsze trofeum.

W tegorocznych selekcjach wzięło udział 11 młodych artystów, którzy zaprezentowali swoje kompozycje. O ostatecznym wyniku zadecydowało dziecięce jury, dorośli jurorzy, ale decydującą rolę odegrali internauci, którzy już na tydzień przed finałem mogli oddawać głosy na swoich faworytów. Ich rezultaty stanowiły aż 3/4 wszystkich przyznanych punktów.

Eurowizja Junior 2019: wyniki rosyjskich selekcji

Największą liczbę punktów od dziecięcego jury otrzymali Tatjana Mieżencewa i Dienbierieł Oorżak oraz Marija Mirowa (po 52 punkty). Trzecie miejsce ex aequo zajęli Michaił Noginskij, Ksenija Kusznier oraz Danił Chaczaturow (odpowiednio po 42 punkty). Zdaniem dorosłych jurorów najciekawszą propozycją był utwór В моем небе (W moim niebie). Wykonująca go Margarita Striukowa otrzymała 52 punkty, co dawało jej na półmetku rywalizacji trzecią lokatę wspólnie z Kseniją Kusznier. Czołówka tabeli nie zmieniła się jednak po głosach dorosłych jurorów.

Głosowanie internetowe wygrał duet Tatjana Mieżencewa i Dienbierieł Oorżak z utworem Время для нас (Czas dla nas), który uzyskał aż 839 punktów, czyli prawie 1/3 wszystkich możliwych do przyznania. Nieco mniej głosów otrzymał Danił Chaczaturow i piosenka Жизнь (Życie), co przełożyło się ostatecznie na 775 punktów i drugie miejsce w końcowej klasyfikacji. Internauci przyznali trzecią lokatę (195 punktów) Nikicie Morozowi, który po głosowaniu jury zajmował dopiero ósmą pozycję.

Szczegółowe rezultaty selekcji

Oto pełne wyniki rosyjskich selekcji. Wyniki w kolejności: jury dziecięce, jury dorosłe, internauci, suma.

 1. Tatjana Mieżencewa & Dienbierieł Oorżak – Время для нас (Czas dla nas) – 52 + 50 + 839 = 941 punktów
 2. Danił ChaczaturowЖизнь (Życie) – 42 + 42 + 775 = 859 punktów
 3. Nikita MorozNikita And Friends – 29 + 41 + 195 = 265 punktów
 4. Marjana Titowa  – Мы легенды (Jesteśmy legendami) – 28 + 35 + 190 = 253 punkty
 5. Margarita Striukowa – В моем небе (W moim niebie) – 40 + 52 + 155 = 247 punktów
 6. Michaił Noginskij  – Супергерой (Superbohater) – 42 + 39 + 139 = 220 punktów
 7. Ksenija Kusznier  – Девушки не плачут (Dziewczyny nie płaczą) – 42 + 50 + 86 = 178 punktów
 8. Alisa Pritoczkina  – Выбирай любовь (Wybierz miłość) – 25 + 37 + 103 = 165 punktów
 9. Marija MirowaПуть к мечте (Droga do marzeń) – 52 + 50 + 29 = 131 punktów
 10. Julija Sołnyszkowa – Яркий свет (Jasne światło) – 19 + 42 + 56 = 117 punktów
 11. Grupa “Like Teens”  – Папенькина дочка! (Córeczka tatusia) – 32 + 46 + 22 = 100 punktów

Zapis rosyjskiego finału będzie można zobaczyć w czwartek wieczorem na dziecięcym kanale Karousel.

Eurowizja Junior 2019. Gdzie i kiedy?

Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2019 odbędzie się 24 listopada w Arenie Gliwicach, organizatorami będą Europejska Unia Nadawców we współpracy z Telewizją Polską. Eurowizja Junior 2019 będzie siedemnastą edycją konkursu dla młodzieży. Finał poprzedniego konkursu wygrała Roksana Węgiel, reprezentantka Polski z piosenką Anyone I Want to Be. Jako zwyciężczyni Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci była gościem finału 64. Konkursu Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie.

Do tej pory przedstawicieli wyłoniły jedenaście krajów – oprócz Rosji: Gruzja (Giorgi Rostiaszwili), Macedonia Północna (Mila Moskow), Kazachstan (Erżan Maksim), Hiszpania (Melani García z utworem Marte), Ukraina (Sophy Ivy z utworem Коли здається (Kiedy się wydaje)), Malta (Eliana Gomez Blanco), Australia (Jordan Anthony), Armenia (Karina Ignatyan z piosenką Colours of Your Dream), Serbia (Darija Vračević z utworem Podigni Glas (Mów głośniej)) oraz Białoruś (Liza Misnikowa z utworem Пепельный (Z popiołu). Konkursowe piosenki opublikowała telewizja z Holandii. Wciąż czekamy na informacje o reprezentancie kraju-gospodarza, którego Telewizja Polska wybierze za pośrednictwem formatu Szansa na sukces. Eurowizję Junior poprowadzą Aleksander Sikora, Ida Nowakowska oraz ubiegłoroczna zwyciężczyni imprezy, Roksana Węgiel. Za kilkanaście minut okaże się kto z Walii pojedzie do Gliwic.

2 KOMENTARZE