Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia! Siostry Tolmavechy będą reprezentować Rosję na Eurowizji 2014 w Kopenhadze. Ich utwór poznamy wkrótce.

Dziś w programie informacyjnym telewizji Rossiya 1 poinformowano, że bliźniaczki Tolmachevy będą reprezentować kraj na Eurowizji 2014. Na razie nie wiadomo, jaki utwór wykonają 17-letnie Mariya i Anastasiya, jednak zwyciężczynie Eurowizji dla Dzieci 2006 chciałyby przy projekcie eurowizyjnym współpracować z Filipem Kirkorovem, który pomagał już wielu innym reprezentantom, np. Angelice Agurbash i Dimie Koldunowi z Białorusi czy Ani Lorak z Ukrainy. Za swoje najpoważniejsze konkurentki siostry uważają reprezentantki Wielkiej Brytanii, Szwecji i Ukrainy. Telewizja Rossiya 1 nie podała daty premiery piosenki, ale na pewno poznamy ją najpóźniej w połowie przyszłego tygodnia.

Rosyjskie media informują, że pierwotnie do Kopenhagi miał jechać Sergey Lazarev, który przygotował „bombową” propozycję we współpracy z Filipem Kirkorovem i kilkoma innymi kompozytorami i producentami z Grecji. Niestety, wokalista zniechęcił się do Eurowizji po wysłuchaniu opinii niektórych (najwidoczniej bliskich mu) osób. Sam później zdementował na Facebooku wszelkie plotki, jakoby miał reprezentować Rosję. Aktualnie zajmuje się graniem w teatrze, a niedawno premierę miał jego teledysk do utworu „Take if off”.

Siostry Tolmachevy urodziły się w 1997 w mieście Kursk. W czerwcu 2006 roku wygrały preselekcje Rosji do JESC i zostały drugą reprezentacją tego kraju w historii startów na Eurowizji dla Dzieci. W grudniu 2006 roku duet wygrał konkurs, zdobywając 154 punkty, w tym najwyższe noty od Rumunii, Ukrainy, Serbii, Szwecji, Białorusi, Belgii i Chorwacji. W styczniu 2007 roku telewizja rosyjska wyemitowała dokument dotyczący fenomenu sióstr. Obejrzeć go można TUTAJ. Pojawiły się nie tylko na Eurowizji 2009 (jako bohaterki openingu), ale też na Eurowizji dla Dzieci 2007 (wręczały nagrodę nowemu zwycięzcy), Eurowizji dla Dzieci 2010 (na scenie zaśpiewały fragment swojego utworu, a w Euroclubie wykonały m.in. „Molitvę” z Serbii), a także podczas kolejnych edycji preselekcji rosyjskich do JESC.

Mariya i Anastasiya już po swoim zwycięstwie w Bukareszcie wyraziły chęć reprezentowania Rosji także na „dorosłej” Eurowizji. Musiały jednak spełniać wymagania wiekowe. Teraz jest to możliwe, tym samym wokalistki zostaną pierwszymi zwyciężczyniami JESC, które powalczą o Grand Prix także podczas Konkursu Piosenki Eurowizji. Do tej pory uczestnikom JESC słabo szło na dorosłej Eurowizji. W 2010 rokuWeronika Bochat (członkini formacji KWADro, JESC 2004) wystąpiła u boku Marcina Mrozińskiego wykonując „Legendę”. Rok temu Nevena Božović (JESC 2006) reprezentowała Serbię jako członkini Moje 3. Zarówno Polska w 2010, jak i Serbia w 2013 nie awansowały do finału.

Źródło: Rossiya 1, ESCkaz, Heat.ru, Lazarev.ru, fot: Divomedia.ru