Dzisiaj w Mińsku, w studiu 600 odbył się finał preselekcji narodowych na Białorusi. Podczas konkursu zaprezentowano 14 kompozycji.

Zwycięzcą i reprezentantem Białorusi na Konkurs Piosenki Eurowizji 2014 w Kopenhadze został TEO z piosenką „Cheesecake”. Wiemy kogo na pewno zobaczymy na eurowizyjnej scenie, jednak nie mamy pewności jaką usłyszymy piosenkę. Zgodnie z regulaminem białoruskich selekcji, utwór może ulec zmianie.

O zwycięzcy zadecydowali wspólnie telewidzowie i profesjonalne jury w równym stosunku głosów. Na pierwszym miejscu doszło do remisu pomiędzy TEO i Max’em Lorens & Didyulya. Zgodnie z regulaminem każdy członek jury przyznawał po jednym punkcie dla swojego faworyta. Komplet punktów od jury otrzymał TEO.

Oto pełna tabela wyników:

 1. TEO 22 punkty
 2. Max Lorens & Didyulya 22 punkty
 3. Switter Boys feat. Kate&Volga Karol 13punktów
 4. Janette 13 punktów
 5. Nuteki 10 punktów
 6. Anastasia Milashevskaya 9 punktów
 7. Tasha Odi  9 punktów
 8. Napoli 8punktów
 9. Daria 8 punktów
 10. Natalia Tamelo 3 punkty
 11. Elena Siniavskaya 2 punkty
 12. Matvei Cooper and band DUX 1 punkt
 13. Alina Moshchenko 0 punktów
 14. Artem Mikhalenko 0 punktów

Po zakończeniu części konkursowej wystąpiło kilku zaproszonych gości, m.in. kandydaci selekcji białoruskich 2014 którym nie udało się zakwalifikować do finału. Wśród gości znalazła się  Alyona Lanskaya z piosenką „Solayoh”, z którą w barwach Białorusi wystąpiła podczas konkursu w Szwecji. „Solayoh” w Malmo udało się awansować do finału, a w nim kompozycja zajęła 16. miejsce. O tym czy w tym roku Białoruś ponownie odniesie sukces i zakwalifikuje się do finału Konkursu Piosenki Eurowizji wysyłając do Kopenhagi TEO, przekonamy się już w maju.

Źródło: eurovision.tv, fot. eurovision.tv

3 KOMENTARZE

 1. Niezła piosenka… moim zdaniem, najlepsza z do tej pory wybranych, no, być może na równi z albańską. Być może. Mam szeroki gust, więc trudno mi jest porównywać tak różne w swojej stylistyce piosenki :). Mam nadzieję, że jej nie zmienią, a jeśli już, to na lepszą :).
  W ogóle, to nawet ciekawy jest ten białoruski motyw ze zmianą piosenki. To nawet jest dobra sprawa – przecież to nawet jest lepiej zmienić piosenkę, jeżeli np. nie została dobrze przyjęta :).