Właśnie zakończył się radiowy konkurs P4 Nästa, którego celem jest odkrycie nowych muzycznych talentów. Od 2012 roku jeden z uczestników finału zawsze otrzymuje miejsce w stawce Melodifestivalen. 

Dziś wieczorem odbył coroczny radiowy konkurs P4 Nästa. Tradycją już jest, że jeden z uczestników finału tego konkursu trafia do stawki Melodifestivalen w kolejnym roku. W tym roku zespołem, który został wytypowany do stawki przyszłorocznych szwedzkich selekcji jest zespół The Lovers of Valdaro. Mimo, że duet nie wygrał konkursu, oczarował specjalny panel jurorski, który uznał, że The Lovers of Valdaro to najlepszy wybór do przyszłorocznej stawki.

The Lovers of Valdaro to duet złożony z Erika Gabriela oraz Adama Warhestera. Zadebiutowali w tym roku z utworem Lost Forever dzięki któremu zakwalifikowali się do finału konkursu P4 Nästa. Ich muzyka to inspiracja latami 80. w połączeniu z nowoczesnym synthpopem. O tym, jaki utwór zaprezentują w Melodifestivalen, dowiemy się najprawdopodobniej podczas konferencji prasowej w pod koniec listopada.

Przypomnijmy, iż uczestnicy wyłonieni przez konkurs P4 Nästa nie radzili sobie najlepiej w Melodifestivalen. Stosunkowo największy sukces odniesli Terese Fredenwall oraz zespół SMILO plasując się na 5. miejscach w swoich półfinałach. W zeszłym roku Stiko Per Larsson, zwycięzca poprzedniej edycji tego radiowego konkursu, zajął 6. miejsce, pokonując tylko Jonasa Gardella a ustępując między innymi Margaret.

Czy The Lovers of Valdaro mają szansę przełamać złą passę i zakwalifikować się chociaż do półfinału drugiej szansy? O tym dowiemy się podczas jednego z półfinałów Melodifestivalen 2019 w lutym.

Źródła: sverigesradio.se, instagram, własne  Foto: Facebook The Lovers of Valdaro

 

2 KOMENTARZE

  1. […] Według informacji zawartych w artykule autorstwa Tobbego Eka, również John Lundvik oraz Jon Henrik Fjällgren zostali wstępnie zaproszeni do konkursu, pod warunkiem znalezienia świetnych utworów. W zeszłym roku podobną sytuację miały Jessica Andersson oraz Emilia Mitiku. Jedna z nich zakwalifikowała się finalnie do samego konkursu, zaś druga trafiła ze swoją piosenką na listę rezerwową. Jednakże warto zaznaczyć, że nazwiska Johna oraz Jona nie są jeszcze na liście pewnych uczestników. Na ten moment oficjalnie w stawce znajduje się tylko zespół The Lovers of Valdaro, o którym pisaliśmy tutaj. […]

  2. […] 14 utworów zostanie wybranych przez specjalne jury, które w kilkunastu turach słucha piosenek, dzieląc je na gatunki muzyczne i głosując wpuszcza je do kolejnych etapów wyboru. Jednakże finalnie jury decyduje tylko o połowie stawki. Drugą czternastkę wybiera sztab SVT z Christerem Bjorkmanem na czele. Wybiorą oni wtedy utwory, które odrzuciło jury  bądź zaproszą wykonawców, którzy pierwotnie w ogóle nie zgłosili się do konkursu. W ten drugi sposób w stawce Melodifestivalen 2018 znalazła się między innymi Margaret. Warto przypomnieć, iż jeden utwór w stawce wybrany przez SVT musi zostać przydzielony zespołowi  The Lovers of Valdaro, którzy dzięki oczarowaniu jury radiowego konkursu P4 Nasta mają gwarantowane miejsce w jednym z półfinałów. Więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ […]