Już dziś w Krakowie odbędzie się kolejna część trasy promocyjnej organizowanej przez austriackiego nadawcę Österreichischer Rundfunk (ÖRF) z okazji 60. Konkursu Piosenki Eurowizji. Podczas spotkania pojawią się m.in. The Makemakes oraz Monika Kuszyńska!

Celem spotkania organizowanego przez austriacką telewizję jest przygotowanie konferencji prasowej, podczas której przedstawione będą plany dotyczące tegorocznego widowiska oraz szczegóły dotyczące występu reprezentantów Austrii. Przy okazji poznamy także plany Kuszyńskiej związane z jej prezentacją sceniczną.

Warto dodać, że oprócz zespołu The Makemakes oraz Moniki Kuszyńskiej podczas konferencji pojawi się także m.in. przedstawiciel austriackiego nadawcy, Roman Horacek. Jak poinformował organizator spotkania, oprócz konferencji prasowej zaplanowany jest także krótki występ muzyczny reprezentantów obu krajów, a dla wszystkich obecnych przygotowany jest mały poczęstunek.

Polska jest kolejnym krajem, który będzie gościł organizatora tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji przygotowywanego w Wiedniu. Wcześniej takie spotkania odbyły się w Rosji i na Węgrzech, a w planach jest także wizyta ÖRF i zespołu The Makemakes m.in. w Holandii, Serbii, Wielkiej Brytanii, Rumunii, Czechach i Estonii.

Przypomnijmy, że tegoroczni reprezentanci Austrii zaprezentują w finale widowiska utwór „I Am Yours„. Czy Kuszyńska wystąpi razem z nimi podczas koncertu finałowego organizowanego 23 maja? O tym przekonamy się dwa dni wcześniej, kiedy to odbędzie się drugi półfinał z udziałem naszej przedstawicielki. Artystka zaśpiewa utwór „In the Name of Love” jako siedemnasty, ostatni wykonawca.

Źródło: informacje prasowe; fot. z oficjalnego Facebooka zespołu The Makemakes