The Voice of Poland, The Voice Kids i debiutujący w ramówce program The Voice Senior – oto oferta TVP na najbliższe miesiące. Podobnie jak w poprzednich edycjach, na fotelach trenerskich zobaczymy gwiazdy Konkursu Piosenki Eurowizji. Kto będzie trenerem w telewizyjnych talent shows?

Telewizja Polska rozpoczęła pracę nad nowymi edycjami popularnych programów z serii The Voice, które cieszą się dużą popularnością wśród widzów. Długo nie potwierdzano, jaki będzie wyglądał skład trenerski programów, które mają wyłonić wokalne talenty w Polsce. W poprzednich edycjach The Voice of Poland czy The Voice Kids wśród trenerów nie brakowało byłych reprezentantów Polski na Eurowizji.

„The Voice Kids 3”: trenerzy programu

Nie inaczej będzie również w nadchodzącym sezonie. Po tygodniach spekulacji potwierdzono, kto będzie trenerem w trzeciej edycji The Voice Kids. Młodocianych wykonawców oceniać będą: Dawid Kwiatkowski, Tomson i Baron z zespołu Afromental i Cleo, reprezentantka Polski w 59. Konkursie Piosenki Eurowizji. Skład trenerski nie zmienił się w porównaniu z poprzednią edycją.

Przypomnijmy, że w pierwszym sezonie The Voice Kids jedną z trenerek była Edyta Górniak, zdobywczyni drugiego miejsca na Eurowizji 1994. Gwiazda musiała zrezygnować z udziału w kolejnej edycji z powodów rodzinnych.

https://www.instagram.com/p/B0l1ZFclH_o/

„The Voice of Poland 10”: Michał Szpak i Margaret trenerami

Eurowizyjnych akcentów nie zabraknie również w programie The Voice of Poland, który doczekał się już dziewięciu edycji. W nowym, jubileuszowym sezonie trenerem będzie między innymi Michał Szpak, który z piosenką Color of Your Life zajął 8. miejsce w finale Eurowizji 2016. W fotelu trenerskim zasiądzie również Margaret, trzykrotna uczestniczka eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji: dwa razy próbowała swych sił w szwedzkim Melodifestivalen, a w 2016 roku przegrała… z Michałem Szpakiem w walce o reprezentowanie Polski w Sztokholmie. Skład trenerski The Voice of Poland uzupełniają Kamil Bednarek oraz Tomson i Baron z grupy Afromental.

https://www.instagram.com/p/B0TesPaF0Zm/

Zobacz nasz wywiad z Michałem Szpakiem:

Nowością w ofercie ramówkowej TVP jest program The Voice Senior, w którym mogą startować wykonawcy mający skończone 60 lat. Trenerami nowego programu telewizyjnej „Dwójki” będą: Marek Piekarczyk, Urszula Dudziak, Alicja Majewska i Andrzej Piaseczny, który bronił barw Polski z piosenką 2 Long w finale Eurowizji 2001.

Co słychać u reprezentantów Polski z lat 1998-2003?

To nie Piasek miał jechać na Eurowizję 2001! Poznaj pierwotne plany TVP

Nowe edycje programów z serii The Voice zapowiadają się bardzo ciekawie. Pozostaje nam czekać na premierę pierwszych odcinków. Zwłaszcza że np. w The Voice Kids profesjonalną karierę zaczynała Roksana Węgiel, która zwyciężyła w ubiegłorocznym finale Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci.

Zobacz nasz wywiad z Roksaną Węgiel:

źródło, fot.: Instagram Aleksandra Milwiwa-Barona